Kriptovaliutos yra pagrindinis pajamų šaltinis 12% Rusijos piliečių

Kriptovaliutos yra pagrindinis pajamų šaltinis 12% Rusijos piliečių
1Shares

Kriptovaliutos yra pagrindinis pajamų šaltinis 12% Rusijos piliečių, pasak naujausios apklausos. Daugiau nei 90% apklausos dalyvių nori atsiskaitinėti už paslaugas skaitmenine valiuta. 40% dalyvių mato kriptovaliutas kaip perspektyvią ilgalaikę investiciją ir nesiruošia parduoti savo skaitmeninio turto netolimoje ateityje.

40% Rusijos kriptovaliutos turėtojų sako “HODL”

Tyrimas atliktas tarp Rusijos kriptovaliutos savininkų nustatė, kad dauguma jų pradėjo domėtis kriptovaliutomis per pastaruosius porą metų. Nepaisant to, 28% respondentų mano, kad jie yra aktyvūs vartotojai, o 12% sako, kad pagrindinis pajamų šaltinis yra pajamos iš kriptovaliutos.

Cryptocurrency Is the Main Income for 12% of Russian Crypto UsersKriptovaliutos prekybos platforma Fatcats.market apklausė 3822 rusakalbius vartotojus, kurių vidutinis amžius yra 27 metai. Dauguma jų yra vyrai – 93%, moterys tik 7%, o jaunesni kaip 18 metų – 10%. Tyrimas atliktas “Telegram” kanaluose nuo 2018 m. kovo 22 d. iki balandžio 2 d.

Dauguma apklausos dalyvių sakė, kad nori laikyti kriptovaliutas kaip Bitcoin ir naudoti mokėjimams. 40% pripažįsta, kad investuoja į skirtingas kriptovaliutas. Kriptovaliutos kasimas nėra toks populiarus Rusijoje. 14% aktyviai dalyvauja kasime ir tik 11% naudoja debesų kasimo paslaugas.

Dar 40% kriptovaliutos naudotojų mano, kad kriptovaliuta yra tokia gera ilgalaikė investicija, kad net nesiruošia parduoti savo kriptovaliutų netolimoje ateityje. Pasak tyrimo autorių, pagrindinė išvada yra tai, kad rusai yra pasirengę naudoti kriptovaliutą kaip investicinę ar mokėjimo priemonę.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad tik 8% dalyvių nėra pasirengę pirkti prekes naudojant skaitmeninę valiutą, o 20% pasiruošę mokėti už paslaugas kriptovaliuta. Tai reiškia, kad prekybininkai, kurie parduoda prekes už Bitcoin, yra patikimi daugiau nei paslaugų tiekėjai. 26% teigia, kad jie jau įsigijo prekes susimokėję kriptovaliuta.

Cryptocurrency Is the Main Income for 12% of Russian Crypto Users

Kalbant apie prekių pirkimą, kompiuteriai, išmanieji telefonai ir kitos technologijos yra labiausiai pageidaujama prekė – 77%. 65% nori pirkti garso ir vaizdo įrangą, o 66% su malonumu išleidžia savo kriptovaliutas už oro linijų bilietus ir kelionių metu. Maždaug 60% yra pasirengę įsigyti nekilnojamąjį turtą ar naują automobilį, o 45% – pirktų maistą, baldus ar šaldytuvą su Bitcoinu. Mokestis už laisvai samdomų darbuotojų (freelancer) darbą yra labiausiai priimtinas (68%).

Tik 1% mano jog kriptovaliutos yra burbulas

Tyrimo organizatoriai bandė įvertinti kriptovaliutos svarbą Rusijos gyventojams. 28% jų mano, kad skaitmeninės monetos yra įdomi informacinių technologijų srities dalis. 26% laiko juos papildomu pajamų šaltiniu. 17% respondentų sako, kad kriptovaliutos sudaro iki 30% investicijų portfelio. Dar 16% virtualūs pinigai yra svarbios pajamos, o 12% teigia, kad kriptovaliutos sudaro didelę jų pajamų ir investicijų dalį (70% ar daugiau).

Tik 1% apklaustųjų mano, kad kriptovaliutos yra burbulas, kuris sprogs. Apie 12 proc. pradėjo naudoti kriptovaliutas nuo 2012 iki 2015 m. Ir mažiau nei 10% dar nesinaudoja skaitmeniniais pinigais.

Cryptocurrency Is the Main Income for 12% of Russian Crypto Users

Dauguma rusų kriptovaliutos savininkų turi Bitcoin (55%) ir Ethereum (45%). 11% apklaustųjų savo piniginėse turi Bitcoin Cash (BCH). Taip pat populiari yra Ripple (XRP), Litecoin (LTC) ir Cardano (ADA). 40% apklaustųjų pripažįsta, kad jie turi žetonų iš pradinių monetų pasiūlymų (ICO) ir tai parodo, kad yra didelis susidomėjimas investicijomis į kriptovaliutas.

Cryptocurrency Is the Main Income for 12% of Russian Crypto Users

Dauguma kripto savininkų (> 43%) naudoja kriptovaliutos keityklų paslaugas, kad kriptovaliutas konvertuotų į fiat valiutą, arba atvirkščiai (> 38%). Beveik 18% respondentų naudoja alternatyvius metodus arba apskritai neparduoda kriptovaliutų. Daugiau nei ketvirtadalis apklaustųjų sako, kad paprastai jie sumoka nuo 2 iki 5% keitykloms. Pusė iš jų įvardina sandorių trukmę nuo 1 iki 60 minučių. Dauguma Rusijos kriptovaliutos naudotojų mano, kad kainų nepastovumas yra pagrindinė kliūtys kasdieniam naudojimui.

1Shares