mario draghi
0Shares

Europos centrinio banko prezidentas viešai pareiškė, jog Europoje esantys bankai galėtų laikyti indėlius bitkoinais. Tiesa, dar yra darbų ,kurie turi būti atlikti norint, kad šie žodžiai virstų realybe.

Centrinio banko prezidentas Mario Draghi šią savaitę dalyvavo Europos parlamento susitikime ,bei pasisakė tiek ir atidarymo kalboje, tiek ir apibendrinant susitikimą. Mario Draghi atkreipė dėmesį į kriptovaliutas bei pakomentavo kitų parlamentarų įžvalgas šia tema. Jo teigimu, Europos centrinis bankas iš kitų Europoje esančių bankų nepastebėjo jokios iniciatyvos pateikti galimybę įnešti ar saugoti indėlius kriptovaliutomis.

„Nepaisant didelio visuomenės susidomėjimo ir kriptovaliutų rinkos augimo, Europos Sąjungos bankai neišreiškia intereso dirbti su kriptovaliutomis, tokiomis kaip bitkoinai“ – pabrėžė ECB prezidentas.

Kaip bebūtų, ši tendencija gali greitai pasikeisti, kuomet kriptovaliutos labiau integruosis į oficialias finansines institucijas visame pasaulyje: „Nepaisant to, paskutiniu metu įvykdyti patobulinimai, tokie kaip JAV keityklų Bitcoin ateities kontraktų įdiegimas, gali pastūmėti Europos bankus saugoti indėlius bitkoinais, todėl mes būtinai į tai atsižvelgsime“.

Tai itin reikšmingas ECB prezidento pareiškimas, nors pats Draghi apibūdino bitkoinus ir kitas kriptovaliutas kaip „neapibrėžtas“ bei „labai rizikingas“, ko pasekoje bankai turėtų įvertinti galimas rizikas įtraukdami kriptovaliutas į savo verslą.
Praeitų metų gruodį didžiausia pasaulio išvestinių finansinių priemonių keitykla „CME Group“ paniekino WallStreet bankus ir į prekybą įtraukė bitcoin ateities sandorius. Savo ruožtu „CBOE“ tai padarė dar savaite anksčiau.

Jau anksčiau Mario Draghi yra minėjęs, jog Europos centrinis bankas neturi įgaliojimų reguliuoti su bitkoinais ir kitomis kriptovaliutomis susijusių operacijų. Pasisakymai šią savaitę šiek tiek keičia ECB poziciją dėl kriptovaliutų – institucija veiktų ne kaip reguliacinė, bet kaip priežiūros ir kontrolės priemonė. Dar 2016 metų spalį Draghi yra minėjęs, jog kriptovaliutos dar nėra pakankamai „subrendusios“ tam, kad ECB svarstytų apie jas reguliuojančias taisykles. Tų pačių metų lapkričio mėnesį prezidentas pridėjo, kad bitkoinai ir kitos plačiai naudojamos kriptovaliutos nedaro didelės įtakos pačiai rinkai, todėl decentralizuotos valiutos, kurių nekontroliuoja jokios finansinės institucijos, iš tiesų nekelia grėsmės pasaulio centriniams bankams.

0Shares