27Shares

Vašingtone įsikūrusi Coinme bendrovė, kuri nuo 2014 metų diegia bitkoinų automatus, Sausio 17 dieną paskelbė, kad ketina įdiegti tūkstančius tokių automatų JAV esančiose maisto prekių parduotuvėse. Tikslus automatų diegimo mastas lieka neatskleistas, tačiau vadovai nurodė tūkstančius JAV vietovių, kurias šiuo metu aptarnauja Coinstar. Iš viso bendrovė ketina pastatyti daugiau nei 20 tūkstančių tokių automatų.

„Mes džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su Coinstar, kad suteiktume vartotojams patogų ir paprastą būdą pirkti bitkoinus savo kasdienės veiklos metu“ – komentavo Coinme įkūrėjas ir generalinis direktorius Neil Bergquist.

Bitkoinai jau dabar yra lengvai prieinami Jūsų vietinėse maisto prekių parduotuvėse, per Coinstar kioskus, o šis pasiūlymas leis vartotojams lengviau dalyvauti naujoje dinamiškoje ekonomikoje. Įgyvendinimas jau vyksta, o vartotojai dalinasi patirtimi talpindami nuotraukas socialiniuose tinkluose.

Aparatai leidžia įsigyti iki 2500 JAV dolerių vertės bitkoinų, atliekant tik kelis žingsnius:

  1. Apsilankykite pasirintame Coinstar kioske. Paspaudę „Buy Bitcoin“, peržiūrėkite ir sutikite su sandorio sąlygomis ir įveskite savo telefono numerį.
  2. Įdedate JAV popierinę valiutą į pinigų automatą (bet kokią sumą – iki 2500 JAV dolerių).
  3. Gaunate kuponą su bitkoinų išpirkimo kodu.
  4. Apsilankykite svetainėje www.coinme.com/redeem ir sukurkite Coinme paskyrą arba prisijunkite prie esamos paskyros, kad galėtumėte gauti bitkoinus.

Jei bitkoinai būtų prieinami visose 20 tūkst. vietų iš karto, ši bendrovių partnerystė padidintų bendrą JAV esančių kriptovaliutų automatų skaičių beveik penkis kartus. Remiantis CoinATMRadar duomenimis, JAV šiuo metu veikia 2506 automatai, kurie sudaro vos 60 procentų viso pasaulio kriptovaliutų automatų.

Pasaulyje kriptovaliutų automatų skaičius nuolat auga ir tikėtinai per penkerius metus, visų tokių automatų bendra vertė turėtų siekti apie 145 milijonus JAV dolerių, buvo pranešta 2018 metų Rugsėjo mėnesį.

Šį mėnesį kriptovaliutų automatų gamintojas Lamassu persikėlė į Šveicariją, nurodydamas nepalankią reguliavimo aplinką kitose jurisdikcijose, atsižvelgiant į problemas, su kuriomis susiduria dauguma kriptovaliutų įmonių.

Šiuo metu Šveicarijoje pastatyta ir veikia 46 kriptovaliutų automatai, kai tuo tarpu Lietuvoje nesenai buvo išmontuoti vieninteliai bitkoinų automatai – juos „nužudė“ VMI reikalavimai, rašo portalas 15min.

27Shares