24Shares

Finansų stabilumo valdyba, pasaulinė tarpvyriausybinė institucija, turinti daugiau kaip 20 valstybių narių, nusprendė, kad virtualios valiutos nekelia grėsmės pasaulio ekonomikai. Vertinimas gali turėti įtakos Indijai, kurios centrinis bankas yra valdybos dalis.

FSV sako, kad kriptovaliutos neturės įtakos pasauliniam finansiniam stabilumui

Nors kriptovaliutų žiema rodo žlugimo požymius, 2019 metai gali atnešti gerų naujienų Indijos kriptovaliutų ekosistemai. Labai nepalankūs šalies centrinio rezervų banko (RBI) nustatyti reikalavimai privertė daugelį pramonės įmonių užsidaryti arba išvykti iš šalies.

Tačiau praėjusios savaitės Indijos centrinio rezervų banko ataskaita suteikia naują viltį šalies kriptovaliutų erdvei, nes visi požymiai rodo, kad jo požiūris į skaitmeninį turtą tapo atlaidesnis.

Quartz teigimu, Finansinio stabilumo valdyba (FSV) teigė, kad virtualios valiutos nekelia grėsmės pasaulio ekonomikai. 2009 metais po 2008 m. pasaulinės finansų krizės įsteigta valdyba apima finansų ministrus ir centrinius bankininkus iš visų G20 šalių.

RBI ir FSV pirminis vertinimas parodė, kad skaitmeninis turtas šiuo metu nekelia pavojaus pasauliniam finansiniam stabilumui.

Indijos centrinis bankas galėtų palengvinti savo požiūrį į kriptovaliutas

Nors šie vertinimai nėra teisiškai privalomi jokiai FSV priklausančiai valstybei, jie paprastai tai daro, tam kad išlaikytų pasaulinius standartus, sakė Quartz. Turint tai omenyje, ataskaita buvo gerai priimta Indijos kriptovaliutų bendruomenėje, kuri ją mato kaip vilties spindulį kitiems metams.

Indijos centrinis bankas veiksmingai uždraudė kriptovaliutas, uždrausdamas visiems šalyje veikiantiems bankams teikti paslaugas įmonėms. Verslininkai ir prekybininkai diskutavo apie tai, kad tam reikia daugiau reguliavimo, nes skaidrumo trūkumas turto teisėtumo atžvilgiu atveria duris vyriausybės piktnaudžiavimui.

2018 m. gruodžio 28 d. valstybės finansų ministras Pon Radhakrishnan parlamento žemutiniems rūmams teigė, kad šalis vis dar nenustatė jokios normos, susijusios su pramone.

Vis dėlto Nischal Shetty, Indijos kriptovaliutos keityklos WazirX generalinis direktorius, sakė Quartz, kad reguliavimo stoka ne visada yra bloga žinia.

„Tikriausiai tai reiškia, kad Indijos vyriausybė nemato kriptovaliutų kaip neatidėliotinos problemos, ar ką reikia reguliuoti iš karto. Tai bent jau reiškia, kad baimė dėl draudimo yra neišvengiama“, – aiškino jis.

Kriptovaliutų entuziastai tiki, kad skaitmeninis turtas gali iš esmės pakeisti finansus ir pasaulio ekonomiką. Tačiau atrodo, kad G20 nėra labai susirūpinę. Galbūt tai suteiks daugiau laiko skaitmeniniui turtui subręsti ir įsilieti į mūsų gyvenimus pagal esamą ekonominę sistemą.

24Shares