Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išdėstė Rusijos poziciją dėl kriptovaliutos

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išdėstė Rusijos poziciją dėl kriptovaliutos
9Shares

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo kasmetinėje klausimų ir atsakymų sesijoje su rusų visuomene, išdėstė nuomonę apie kriptovaliutą Rusijoje.

Tiesioginiame eteryje su prezidentu laidoje “Tiesioginė linija“, rusų tinklaraštininkas Artem Khokholikov uždavė prezidentui tris klausimus apie kriptovaliutą:

“Ar Rusija turi savo kriptovaliutą? […] Ar ji bus kontroliuojama vyriausybės? […] Ar manote, kad artimiausiu metu kriptovaliuta visiškai pakeis mūsų įprastus, tradicinius pinigus?”

Putinas atsakė iš pradžių paaiškindamas, kad Rusija negali turėti savo kriptovaliutos, nes “pagal apibrėžimą” kriptovaliuta negali būti centralizuotos valstybės nuosavybė, nes ji “neapsiriboja sienomis”. Tada Putinas paminė kriptovaliutos kasimą, pažymėdamas, kad Rusija nereguliuoja kasimo, bet “atsargiai” stebi.

Dėl kriptovaliutos kaip mokėjimo formos, pavyzdžiui, pinigų, Putinas pažymėjo, kad nors ekspertai sako, kad Japonija iš dalies pritarė kripto mokėjimui, “ji neveikia kitose šalyse”, nurodydamas:

“Rusijos centrinis bankas kriptovaliutas laiko nei mokėjimo priemone, nei vertybiniu popieriumi. Kriptovaliuta nėra paremta niekuo. Reikėtų elgtis atsargiai.”

Putinas pridūrė, kad Rusija turi stebėti šį pasaulyje vystantis reiškinį, kad nustatytų, kaip Rusija gali dalyvauti šiame procese.

Jis pridūrė, kad Rusija taip pat turi išnagrinėti kaip gali panaudoti kriptovaliutą, kad būtų išvengta bet kokių apribojimų tarptautinės finansinės veiklos srityje. Galbūt turėdamas paslėptą mintį apie kriptovaliutos panaudojimą, kad būtų išvengta Vakarų sankcijų, šiuo metu taikomų Rusijai.

Tai Putino šešioliktoji “Tiesioginė linija” – kasmetinis tiesioginės televizijos įvykis, leidžiantis Rusijos visuomenei užduoti prezidentui klausimus. Tai, kad šių metų laidoje buvo paliesta kriptovaliutos tema, be abejo rodo, kad artimiausioje ateityje sulauksime daugiau naujienų iš Rusijos.

9Shares