super kompiuteris
0Shares

Rusijos Federacijos Branduoliniame Centre, Sarovo mieste Rusijoje, dirbantys inžinieriai pagauti naudojantys superkompiuterio skaičiuojamąją galią kasti Bitcoin.

Du inžinieriai buvo pagauti nusikaltimo vietoje, kai bandė superkompiuterį pajungti prie interneto. Dėl saugumo šis kompiuteris privalo dirbti be prieigos prie interneto. Pabandžius prijungti prie interneto, instituto saugumo departamento apsaugos sistema sukėlė aliarmą ir kaltininkai buvo sučiupti ir perduoti Federalinei Saugumo Tarnybai (rus. FSB).

Inžinieriai turės stoti prieš teismą. Dėl branduolinio centro ryšių su Rusijos valdžia, šis nusikaltimas laikomas “tėvynės išdavimu”.

Tatyana Zalesskaya, įstaigos viešųjų ryšių atstovė, pranešė jog tai ne pirmas atvejis:

“Panašūs atvejai neseniai buvo registruoti daugybėje įmonių, naudojančių didelę skaičiavimo galią”

Kriptovaliutų kasimas sparčiai augantis reiškinys visoje Rusijoje. Tai palanki šalis kasimų įrangai dėl ilgų ir šaltų žiemų. Populiarumas dar labiau išaugo kai šalies lyderis Vladimiras Putinas ir Dmitry Marinichev išleido įstatymus palengvinančius kelią kriptovaliutos kasimo kompanijoms. Taip pat, Rusija 2017 spalį pranešė apie planus išleisti CryptoRuble kriptovaliutą.

0Shares