Vladimiras Putinas
Vaizdas iš Shutterstock.
77Shares

Pasak žinomo Maskvos ekonomisto Vladislavo Ginko, Vladimiro Putino vyriausybė, ketina stambiai investuoti į pasaulyje papuliariausią kriptovaliutą – Bitcoin, kad apeitų JAV prekybos apribojimus. Ekonomistas teigia, kad Rusijos vyriausybė, per artimiausius mėnesius greičiausiai įsigys bitkoinų už 10 mlrd. JAV dolerių. Šis vyriausybės žingsnis yra siekis užtikrinti, kad dalis jų rezervo būtų perkelta į kriptovaliutų rinkas.

Australijos kriptovaliutų naujienų tinklapis teigia, kad kalbėjo su Maskvos nacionalinio ekonomikos ir viešojo administravimo akademijos dėstytoju Vladislavu Ginko.

Pirkimai vyks etapais

Pasak Vladislavo, tikėtinai šie pirkimai bus kruopščiai suplanuoti ir greičiausiai vykdomi etapais. Rusijos vyriausybė šių gandų nepatvirtina ir šiuo metu tyli, bet pirkimai tikėtinai prasidės jau šių metų ketvirtį. Pirmasis pirkimas tikėtinai bus 10 mlrd. JAV dolerių vertės.

“JAV sankcijos gali būti sušvelnintos tik naudojant bitkoinus” – teigia Ginko. “Manau, kad Rusijos vyriausybė pradės diversifikuoti savo atsargas į kriptovaliutą Bitcoin, jau šių metų Vasarį, kai JAV Kongresas pristatys… Naujas sankcijas prieš Rusiją”, – sakė jis.

Ginko taipogi paskaičiavo, kad pirmieji pirkimai, kurie tikėtinai bus skaičiuojami milijardais JAV dolerių, turėtų įvykti jau Vasario mėnesį. Šios investicijos turėtų būti tiek iš valstybės, tiek iš privataus sektoriaus.

“Dėl JAV sankcijų Rusijos elitas yra priverstas ieškoti alternatyvų, siekiant išsaugoti turtus, todėl Rusija bus priversta atsikratyti JAV turtu ir doleriais, bei pasirinkti naują turto klasę – kriptovaliutĄ.”

Tai nepirmas kartas, kai valstybės, dėl ekonominių problemų, renkasi kriptovaliutas. Pernai Venesuela, Šiaurės Korėja, bei Iranas, pradėjo naudotis kritpovaliutomis, kad išvengtų JAV sankcijų. Šiai dienai, tai yra spekualiacija, bet Vladislavas Ginko šią nuomonę taip pat pateikė ir Rusijos valstybinei televizijai ir radijui.

 

Prezidentas Vladimiras Putinas yra sakęs, kad JAV dolerio nestabilumas finansų sistemoje, Maskvai sukūrė poreikį ieškoti šalies rezervinės valiutos alternatyvų. Kaip ir dauguma vyriausybių, Rusija įspėjo apie riziką investuoti į labai nepastovius turtus, tačiau ji tiesiogiai nesmerkė kriptovaliutų. Kaimynai kinai, deja mano, kad kriptografija yra finansų sistemos vėžys.

Lapkričio mėnesį buvo atkapstyti ryšiai tarp Maskvos Ethereum ir Kinijos NEO blokų grandinės platformų. Pagal Rusijos Federacijos prezidento prašymą, norima sujungti Rusijos kriptovaliutų asociaciją, bei blokų grandinės ir NEO kompetencijos centrą Sankt Peterburge.

NEO buvo vadinimas “kinietišku eteriu”, nes jis yra tiesioginis Ethereum kriptovaliutos konkurentas, skirtas kurti decentralizuotas programas ir aplikacijas. Atrodo, kad Rusija iš tiesų nori dar giliau žvelgti į blokų grandinės technologiją.

Toks Rusijos žingsnis galėtų padėti rinkai atsitiesti po užsitęsusių kritimų 2018 metais, nes tikėtina, kad kitos šalys taip pat seks Rusijos pavyzdžiu norėdamos kuo toliau nutolti nuo JAV dolerio, kuriuo žmonės vis mažiau pasitiki, valdant prezidentui Donaldui Trumpui. Bitcoin ir kitos kriptovaliutos praeitais metais prarado apie 85% savo vertės.

77Shares