Zcash gelbėja Venesuelos piliečius nuo infliacijos
5Shares

Per pastaruosius keletą mėnesių Venesuelos piliečiai patyrė šiek tiek krizės. Venesuela buvo kaltinama dėl humanitarinių pažeidimų, bet dabar jų pinigų politika paskatino nacionalinę valiutą infliacijai, paliekant ją beveik beverte. Todėl Venesuelos piliečiai ieško būdų, kaip išsaugoti vertę stabiliu JAV doleriu.

Nors vyriausybė sustabdė JAV dolerio palaikymą, šalies oficiali valiuta atgraso piliečius nuo jos laikymo. Daugeliu atveju Venesuelos piliečiai turėjo pirkti JAV dolerius juodojoje rinkoje ir saugoti juos “po savo čiužiniu”.

“Zerocoin Electric Coin Company” generalinis direktorius Zooko Wilcox gavo el. laiškus nuo Venesuelos piliečių, kurie prašė pagalbos per šį krizės laikotarpį. Zcash buvo išleistas į pagalbą. Praėjusį mėnesį Wilcox pradėjo bendradarbiauti su “AirTM” , Meksikos peer-to-peer keityklą, siekdamas skatinti Zcash, konvertuojant Venesuelos Bolivarus į JAV dolerius.

“AirTm” buvo įkurta 2015 m. specialiai tam, kad padėtų kovoti su infliaciją, kaip Venesueloje. Kompanija siūlo kelis būdus, kaip vartotojai gali pirkti ir parduoti JAV dolerus. Vartotojai taip pat turi galimybę konvertuoti atgal į vietinę valiutą bet kuriame mokėjimo taške. Šiuo metu “AirTM” užregistravo daugiau nei 168 000 Venesueliečių  gyvenančių šalyje ir 40 000 gyvenančių užsienyje, kurie siunčia pinigus namo.

Venesuelos vyriausybė šiuo metu ieško būdų, kaip apeiti JAV sankcijas, siūlydama savo kriptovaliutą, pavadintą Petro. Pasak Wilcoxo, Venesuelos piliečiai nepasitiki “Petro” tiek, kiek jie pasitiki Bolivaru. “Zcash yra decentralizuota atviro kodo sistema, kurioje tinklo aprūpinimas ir elgesys yra atviro visuotinio sutarimo dalis, o “Petro” – tai dalis konstrukcijos ir yra Venesuelos vyriausybės kontrolės dalis.”

Deja, kelionė į parduotuvę gali kainuoti daugiau nei minimali mėnesinė alga, ir tai dar labiau parodo stabilios valiutos ar kriptovaliutos poreikį. Tokios situacijos yra galimybės, kad kriptovaliutos klestėtų ir siūlo paslaugą neprilygstamą kitam skaitmeniniam turtui. Kriptovaliuta naudodama nedidelius mokesčius ir skaitmeninės piniginės ekonomiką, gali kovoti su infliacija, kad apsaugotų savo piliečius.

5Shares