Tailandas atskleidžia mokesčius už kriptovaliutos prekybą ir investicijas
3Shares

Tailando finansų ministerija išdėstė savo siūlomas kriptovaliutų prekybos ir investicijų mokesčio normas reguliuojant ir apmokestinant sektorių.

Tailando finansų ministras Apisak Tantivorawong paskelbė apie vyriausybės kriptovaliutų mokesčių sistemą, kuri apima visą mažmeninę prekybą ir kriptovaliutų investicijų grąžą. Investuotojai turės sumokėti 7 proc. Pridėtinės vertės mokestį (PVM) visose kriptovaliutos operacijose kartu su 15 proc. Kapitalo prieaugio mokesčiu grąžos srityje.

Tailando vyriausybė jau patvirtino du projektus, susijusius su kriptovaliutų sandorių reguliavimu ir mokesčių, susijusių su kriptovaliutos investicijomis, vykdymu. Tailando vicepremjero Wissanu Kreano-Ngamo įsakymas, kuriuo siekiama, kad kabinetas visapusiškai reguliuotų besiformuojančią, bet augančią vidaus ICO ir kriptovaliutos sektorių.

Ataskaitoje teigiama, kad Tailando vyriausybinė karinė valdžia siekia reguliuoti kriptovaliutos rinką, kad “investuotojai investuotų į skaitmenines monetas su mokesčiais, kad neleistų plėsti šio sektoriaus pinigų plovimo, mokesčių slėpimo ir kitų nusikalstamų veikų“. Nors šis teiginys tam tikru mastu yra teisingas, jo pavaduotojas Wissanu anksčiau pabrėžė, kad naujieji įstatymai nėra skirti apriboti ar uždrausti kryptovaliutą arba ICO Tailande, o apsaugoti naudotojus.

Vyriausybės žingsnis reguliuojant šį sektorių konservatyviu, minkštu požiūriu palaiko buvusio Tailando finansų ministro Korn Chatikavanij, kuris dabar yra Tailando “Fintech” asociacijos pirmininkas. “Reikia būti atsargiems, kad jų konservatyvūs instinktai nesukeltų drakoniškų taisyklių“, – sakė buvęs finansų ministras Nikkei.

Korn Chatikavanij taip pat perspėjo dėl didėjančios tendencijos, kai Tailando verslininkai užsiregistravo savo startuolius tokiose technologijų miestuose kaip Singapūras, kuris parodė draugiškesnę reguliavimo aplinką rinkti lėšas per pradines monetų aukas (ICO).

3Shares