Švedija planuoja išleisti nacionalinę kriptovaliutą e-Krona
3Shares

Skirtingos valstybės visame pasaulyje planuoja išleisti savo kriptovaliutą. Venesuela buvo pirmoji šalis, išleidusi į rinką valstybinę skaitmeninę valiutą. Estija taip pat nori išleisti nacionalinę kriptovaliutą. Prie šių valstybių prisijungė ir Pietų Korėjos sostinė Seulas su S-Coin. Švedija galėtų būti kita. Šiaurės šalis ketina pradėti naudoti kriptovaliutą, žinomą kaip “E-Krona”, siekdama konkuruoti su kitomis kriptovaliutos kainomis rinkoje.

Švedijos e-Krona

Švedija yra viena iš šalių, kuri siekia “be grynųjų pinigų” politikos. Jaunesnėms kartoms elektroniniai mokėjimai tapo įprasti kasdieniame gyvenime. Švedijos centrinis bankas “Riksbank” mano, kad “e-Krona” turėtų būti lygiavertė šalies reguliariai valiutai, tačiau turėtų būti naudojama mažiems klientų, įmonių ir valdžios institucijų sandoriams.

Krona 300x149 - Sweden Could Launch a Cryptocurrency (e-Krona) Powered by IOTA

IOTA yra viena iš svarbiausių kriptovaliutų rinkoje. Jis naudoja paskirstytą užrašų technologiją, kurią vadina “Tangle”, ir ji turi savybę, kad neturi blokų, grandinės ar kasėjų. Tokiu būdu vartotojai turi aktyviai dalyvauti tinkle, jei nori atlikti sandorius.

Švedijos centrinis bankas turės aiškų požiūrį į KYC ir AML politiką. Tai viena iš svarbiausių temų, susijusių su kriptovaliutomis ir viena iš pagrindinių sričių, kontroliuojanti visame pasaulyje.

KYC – Know your customer (Pažink savo klientą)
AML – Anti Money Laundering (Anti pinigų plovimas)

“Švedija gali būti viena iš pirmųjų šalių, kuri išleis nacionalinę kriptovaliutą su IOTA. Tačiau prieš tai, kai skandinavų tauta visiškai įgyvendins be grynųjų pinigų politiką, “Riksbank” pabrėžė kelias problemas, kurios gali kilti dėl nacionalinės kriptovaliutos! “

Tuo pačiu metu e-Kronos kriptovaliutos projekto vadovas Eva Julin sakė, kad centrinis bankas nusprendė naudoti IOTA projektui. Be to, bankas dirba ir derasi su kitomis 19 bendrovėmis, kad viskas būtų paruošta. Projektas bus parengtas ir pradės veikti 2019 metais.

Kadangi Švedija nėra euro zonoje, ji neturi interesų konflikto su Europos centriniu banku (ECB). Estija planuoja išleisti kriptovaliutą, tačiau ECB ją sustabdė. ECB pirmininkas Mario Draghi paaiškino, kad nė viena euro zonos valstybė negali išleisti nacionalinės valiutos, kuri galėtų konkuruoti su euru.

3Shares