Pietų Korėja reguliuos kriptovaliutos keityklas kaip bankus
5Shares

Korėjos finansinės žvalgybos padalinys (KFIU) ir kitos vietos finansų įstaigos reguliuos kriptovaliutos keityklas kaip bankus, nustatydami griežtą kovos su pinigų plovimu (POL) politiką, siekdami užtikrinti, kad nusikaltėliai nenaudotų kriptovaliutų neteisėtoms operacijoms finansuoti.

Panašu į Japonijos reguliavimą

Birželio 8 d. įvykusiame tarybos posėdyje KFIU direktorius Kim Geun-ik vedė išsamią diskusiją dėl esamų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos taisyklių ir pasiūlė griežtesnę politiką tiek komerciniams bankams, tiek nepriklausomiems finansinių paslaugų teikėjams.

Tuo metu KFIU pareiškė, kad vadovausis stiprių ekonominių šalių, tokių kaip JAV, patirtimi, kad užkirstų kelią pinigų plovimui ir terorizmo finansavimui su griežtesniais didelių sandorių ir vartotojų stebėjimo procesais.

Iš pradžių KFIU planavo taikyti naują politiką didelės apimties finansų įstaigoms, mažmeniniams investuotojams, prekybininkams viešųjų vertybinių popierių rinkoje ir kituose sektoriuose, kuriuose šiuo metu taikomos švelnesnės “Anti-Money Laundering” (AML) ir “Know Your Customer” (KYC) taisyklės.

Tačiau vėlesnėse diskusijose KFIU nusprendė įtraukti kriptovaliutų sektorių į AML ir KYC iniciatyvą. KFIU pareiškė, kad agentūra su kongresu koordinuos, kad pateiktų įstatymo projektą, kuris leistų vietos finansų institucijoms plačiai ir skaidriai stebėti tradicinio banko sąskaitas ir kriptovaliutų naudotojus.

Panašu į Japonijos reguliavimą

Šiuo metu Pietų Korėjos kriptovaliutos keitykla gali veikti kaip komunikacijos tiekėjas su 40 dolerių licencija. Todėl net ir laisvosios prekybos komisija, kuri yra šalies ekonomikos konkurencijos reguliavimo institucija, neturi įgaliojimų stebėti ir kontroliuoti kriptovaliutos mainus.

Tačiau, norint išvengti kriptovaliutų, tokių kaip Bitcoin ir Ethereum, naudojimo pogrindinėje ekonomikoje ir įtartinoje veikla, KFIU susitarė pripažinti kriptovaliutas kaip atitinkamas finansines institucijas ir atitinkamai juos reglamentuoti.

Kriptoaliutos pramonės pripažinimas tinkamai reguliuojamu finansiniu įrankiu bus naudingas ilguoju laikotarpiu kriptovaliutos rinkai, todėl gerokai pagerės kriptovaliutų priėmimas.

5Shares