Netikėkite FUD, Indija neuždraudė kriptovaliutos
0Shares

Nors šiandien internetas mirga nuo FUD, Indija neuždraudė Bitcoin ir kitų kriptovaliutų. RBI išleido pareiškimą, kuriame išdėstyti nauji bankų reikalavimai.

Indija neuždraudė kriptovaliutos

Indijos rezervų bankas (RBI) išleido pareiškimą nurodydama ribas reguliuojamų finansų institucijoms, kurios susiduria su kriptovaliutos operacijomis. Bankai ir institucijos, kurios jau vykdo operacijas su kriptovaliuta, turės nutraukti ryšius per nustatytą laikotarpį.

Reikėtų pažymėti, kad tai yra tik viena iš 16 punktų dalis, kurią paskelbė vyriausiasis generalinis direktorius Jose Kattooras. Dokumente nagrinėjami įvairūs dabartinės finansinės padėties aspektai Indijoje, įskaitant pasiūlymą jog RBI išleis savo skaitmeninę valiutą.

Ištrauka iš pareiškimo yra apie tai, kad bankams neleidžiama spręsti ar palengvinti sandorį su kriptovaliuta. Kuris iš esmės nieko nekeičia, nes nė vienas šalies bankas neteikia kriptovaliutų sandorių, o keityklose nėra oficialių partnerystės ryšių su bankais.

Kaip ir Kinija, Indija nori išleisti savo skaitmeninę valiutą

Tiesą sakant, pareiškimas ir reguliavimo pozicija yra beveik tokia pati kaip ir kaimynės Kinijos. Indijos pareiškime kalbama apie savo piliečių apsaugą nuo apgaulių, susijusių su skaitmeniniu turtu, pinigų plovimo ir galimo teroristų finansavimo apribojimą, kaip pranešė ir Kinija.

RBI pareiškime taip pat yra skyrius, kuriame išdėstyta oficiali skaitmeninė valiuta, paremta Blockchain technologija, kuri galėtų būti įgyvendinta artimiausiu metu. Taigi būtų lengviau naudoti kriptovaliutą pvz. Bitcoin, bet vistiek būtų reguliuojama centrinio banko ir taikanti tuos pačius reguliavimus.

Šis žingsnis sukėlė baimę ir pyktį visoje Indijos kriptovaliutų aplinkoje. Geriausiai RBI pareiškimą apibendrino “Unocoin” įkūrėjas Sathvik Vishwanatho:

“Nemanau, kad tai yra teisinga kryptis, kurios ėmėsi centrinis bankas. Tai sukels paniką tarp kelių milijonų Indijos žmonių, kurie jau naudoja kriptovaliutas. Jei jie nori išleisti savo skaitmeninę valiutą, jiems nereikia uždrausti jau esamų. “

0Shares