Iranas plėtoja savo kriptovaliutą netgi po to, kai centrinė valdžia ją uždraudė
0Shares

Irano centrinis bankas (CBI) paskelbė pranešimą, draudžiantis Irano bankams ir kitoms finansinėms institucijoms atlikti bet kokias operacijas susijusias su kriptovaliutomis. Ironiška, tačiau Irano Islamo Respublika tęsia savo valstybės remiamos kriptovaliutos plėtrą net ir po to, kai jos vyriausybė paskelbė draudimą naudoti kriptovaliutą.

Informacinių ryšių technologijų ministras Mohammad Javad Azari-Jahromi sakė, kad banko taisyklės neturės įtakos vyriausybės remiamam kriptovaliutos projektui. Jis taip pat sakė, kad valstybinė kriptovaliuta yra jos eksperimentinis modelis.

CBI išleidžia kriptovaliutos draudimą, nes Vyriausybės pinigų plovimo komitetas priėjo prie išvados, kad įvairios kriptovaliutos naudojamos kaip priemonė pinigų plovimui, terorizmo finansavimui ir naudojama įvairiai nusikalstamai veiklai. Draudimas įvyko po to, kai Irano valiuta “Rial” pasiekė žemiausią tašką.

Vengrija pristatė “Korona”, kuri veikia “Lightning Network” tinkle ir skelbiama kaip stabilesnė, saugesnė ir pigesnė už kitas kriptovaliutos sistemas. Petro (PTR) išleistas Venesuelos ir yra paremtas didžiausiu pasaulyje naftos rezervu.

Irano informacinių ryšių technologijų ministras Mohammado Javad Azari-Jahromi, sakė, kad:

“Manau, kad kriptovaliutos gali turėti didelės įtakos šalies finansų mainų modeliui. Tačiau pirmiausia reikia atlikti mokslinius tyrimus, kad šios institucijos galėtų įdiegti ir efektyviai panaudoti šią technologiją”.

 

0Shares