Indija: Peticija prieš Rezervų Banko sprendimą surinko beveik 19000 parašų
1Shares

Neseniai paskelbtame dokumente Indijos Rezervų Bankas nutraukė paramą tiek asmenims, tiek įmonėms, kurios prekiauja kriptovaliutomis. Todėl Indijos kriptovaliutos entuziastai dabar grįžta su internetinė peticija.

Peticija, kuri buvo sukurta pačią dieną kai Rezervų Bankas paviešino dokumentą, jau sulaukė 19000 parašų.

Nukreipta į Rezervų banką ir Indijos ministrą pirmininką, peticija reikalauja kriptovaliutai palankios sistemos ir pavadino Rezervų banko pasiūlymą veidmainyste ir naudą savo skaitmeninei valiutai.

Peticijoje išdėstyta nuomonė kodėl naujoji Rezervų Banko politika “aiškiai stabdo inovacijas, susijusias su blockchain technologija ir jei vyriausybė nepalengvins naujų technologijų priėmimo, šalis liks atsilikusi”.

Anksčiau Indijos finansų ministerija apribojo kriptovaliutos keitimo sąskaitų funkcionalumą, kritikuojant Bitcoin ir kitas kriptovaliutas kaip “nenaudingos ir kenksmingos”.

Rezervų Bankas parašė, kad “Reguliavimas į šias monetas nėra vienodas, bet visuotinai jaučiama, kad jie gali rimtai pakenkti AML (kovos su pinigų plovimu) ir FATF (finansinių veiksmų darbo grupės) sistemai, daro neigiamą poveikį rinkos vientisumui ir kapitalo kontrolei. Kriptovaliutos taip pat gali pakenkti finansiniam stabilumui.”

Rezervų Bankas leido įmonėms tik per tris mėnesius nutraukti visas operacijas su kriptovaliuta. Tačiau istatymų leidėjai dar turi nutiesti blockchain technologioms palankų kelią.

1Shares