Baltarusijos Finansų Ministras išleidžia kriptovaliutos apskaitos sistemą
0Shares

Dokumente pateikiama informacija apie žetonus (kriptovaliutas), reikalingus apskaitos tikslams, taip pat kaip klasifikuoti organizacijų gautus žetonus (išskyrus Nacionalinį banką, Vystymo banką, nefinansinių bankų įstaigas ir įvairias banko institucijas) priklausomai nuo jų tolesnio naudojimo.

Praėjusį gruodį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasirašė “Skaitmeninės ekonomikos augimo” įstatymą, kuris palaiko Blockchain ir kriptovaliutos plėtrą. Įstatymo tikslas – supaprastinti ir pašalinti biurokratiją, kuri galėtų užkirsti kelią Blockchain inovacijoms, tikslas – kriptovaliutos apskaitos standartai siekiant aiškesnių instrukcijų kriptovaliutos naudotojams.

 

Žetonai arba skaitmeninė valiuta, kaip nurodyta dokumente, įsigyjami kaip “skaitmeninis turtas”, bus priskiriami kredito kategorijoms “Atsiskaitymai su įvairiais kreditoriais ir skolintojais” bei “Kitos išlaidos ir pajamos”.

Kriptovaliutos kasimas ir iš jos gaunama kriptovaliuta priskiriama “Pradinės gamybos” kredito sąskaitai ir “Gatavų produktų” debeto sąskaitai.

Dabartinių apskaitos standartų atnaujinimas nurodo, kad turėtų būti įtraukta kriptovaliutos turinys ir tipas, taip pat jų pradinė vertė metų pradžioje ir ataskaitinio laikotarpio pabaiga.

Praėjusių metų lapkritį A. Lukašenka taip pat pasirašė su kriptovaliutomis susijusį įstatymą dėl Baltarusijos aukštųjų technologijų parko (HTP), kuris sukūrė silicio slėnio pavyzdinę ekonominę zoną, leidžiančią kurti naujas technologijas, ypač su kriptovaliutomis ir pirminiais monetų pasiūlymais (ICO).

0Shares