Apple įspėja vartotojus nekasti kriptovaliutos su iPhone
3Shares

Išmanieji telefonai išsivystė taip stipriai, kad dabar jie naudojami kaip mini kompiuteriai ir jų užduotims atlikti, įskaitant ir kriptovaliutos kasimą. Atrodo, kad “Apple” nėra patenkinta savo prietaisų naudotojais vykdančiais kriptovaliutos kasimą.

Technologijų gigantas neseniai atnaujino savo kūrėjų gaires, kad uždraustų kriptoaliutos kasimą. Naujose taisyklėse nustatoma daugiau apribojimų programoms, kurios siurbia bateriją, generuoja papildomą karštį ar perdaug sistemos resursų. Pasak kompanijos interneto svetainės: “Programose, įskaitant jose rodomą trečiųjų šalių reklamą, gali veikti nesusiję foniniai procesai, pvz., kriptovaliutos kasimas“.

Tikimybė, kad “iPhone” galės iškasti “Bitcoin” yra labai menka, nes reikalinga įranga, toli gražu neapsiriboja išmaniuoju telefonu. Tačiau šis žingsnis gali apriboti bet kokias būsimas programas, kurios gali būti naudojamos kitoms mažiau populiaresnėms ir lengviau iškasamoms kriptovaliutoms.

“Apple” anti-crypto pozicija grįžta į 2014 metus, kai iš “App Store” pašalino “Coinbase” ir kitas su kriptovaliutomis susijusias programas. Pagal atnaujintą politiką:

3.1.5 (b) Cryptocurrencies:
(i) Wallets: Apps may facilitate virtual currency storage, provided they are offered by developers enrolled as an organization.

(ii) Mining: Apps may not mine for cryptocurrencies unless the processing is performed off device (e.g. cloud-based mining).

(iii) Exchanges: Apps may facilitate transactions or transmissions of cryptocurrency on an approved exchange, provided they are offered by the exchange itself.

(iv) Initial Coin Offerings: Apps facilitating Initial Coin Offerings (“ICOs”), cryptocurrency futures trading, and other crypto-securities or quasi-securities trading must come from established banks, securities firms, futures commission merchants (“FCM”), or other approved financial institutions and must comply with all applicable law.

(v) Cryptocurrency apps may not offer currency for completing tasks, such as downloading other apps, encouraging other users to download, posting to social networks, etc.

Daugelis “iOS” programų tvirtina jog leidžia vartotojams kasti kriptovaliutas prisijungus prie baseinų ar debesų grupės. Tačiau tikėtina, kad jie taip pat išnyks iš “Apple” internetinės parduotuvės kartu su bet kuria programa kurioje rodomos kriptovaliutos reklamos.

“Apple” visada siekė kontroliuoti savo techninę ir programinę įrangą, diktuoja klientams ką jie gali ir ko negali daryti su savo prietaisais. Tai kelia klausimą kam priklauso “iPhone”?

3Shares