Programišiai apkretė 4275 tinklapius, o uždirbo tik 24 dolerius

crypto mining
0Shares

Praeitą savaitę, programuotojai užkretė Browsealoud, nemokamą teksto vertimo įrankį, Coinhive kriptovaliutos kasimo virusu JavaScript duomenu bazėje. Apytiksliais skaičiavimais 4275 internetinės svetainės naudojo Browsealoud – tarp kurių JAV ir UK vyriausybės. Kai lankytojai užeidavo į užkrėstą internetinę svetainę, Coinhive kasimo kodas automatiškai pradėdavo kasti Monero kriptovaliutą. Kasimui naudojama kompiuterio energija – elektra.

Dėl padidėjusių kiberįsilaužimų visame pasaulyje, panašiems atvėjams ruošėmės visus metus. Mūsų duomenų apsaugos veiksmo planas buvo iškarto efektyviai panaudotas. Su visais klientais susisiekta per 4 valandas. pranešė Martin McKay, Texthelp vadovas.

Kaip bebūtų, turbūt dėl milžiniško įsilaužimų kiekio, atitinkamos valdžios tarnybos greitai pastebėjo virusą ir dienos pabaigoje pašalino.

Mūsų stipriausi klientai naudoja kodą doriems tikslams. Jie leidžia savo lankytojams naudoti kompiuterio resursus ir už tai gauti apdovanojimus. Tą pačią savaitę, anti-virusinės programinės įrangos kūrėja Malware-bytes aptiko schemą, kurioje milijonai Android prietaisų yra užkrėsti Coinhive kriptovaliutos kasimo virusu.

Kadangi virusas buvo paleistas tik tokį trumpą laiką, įsilaužėliams nepavyko prisikasti daug kriptovaliutos. Coinhive įkūrėjas pranešė, kad viruso pagalba buvo iškasta 0,1 XMR – apie $24. Nepaisant visos negatyvios nuomonės apie Coinhive, kūrėjai teisinasi jog projektas buvo paleistas kaip alternatyva tinklapių kūrėjams. Tinklapio pajamas galima gauti iš lankytojų naršyklių (in-browser mining), vietoj standartiniu reklaminių skydelių.

0Shares