Crypto yra panašus į dotcom burbulą - bet kodėl tai gerai?
1Shares

Pastaraisiais metais buvo diskutuojama, ar kriptovaliutos ir kripto startuoliai yra kaip 90-taisiais metais ivykęs dotcom burbulas. Tai labai vertinga pamoka, kuri leidžia mums pasiruošti ateičiai.

Ar crypto yra panašus į dotcom burbulą?bitcoin banner 300x225 - Cryptos Are Similar to the Dotcom Bubble – But Why is that Positive?

Pasak “eToro” generalinio direktoriaus Yoni Assia, daugiau kaip 95 proc. startuolių, kuriuos dabar finansuoja žmonės, nebeegzistuos netolimoje ateityje. Šiuo metu “eToro” palaiko daugybę virtualių valiutų, tokių kaip “Bitcoin” , “Ethereum” ir “EOS“.

Panašia nuomone pasidalino ir “Ethereum” bendraįkūrėjas Joseph Lubin. Jis palygino kriptovaliutos bumą su dotcom burbulu. “MoneyConf” spaudos konferencijoje, vykusioje Dubline, jis sakė:

“Jei pažvelgsite į dotcom burbulą ir kriptovaliutos bumą, tiek daug tų pačių klausimų, tiek daug investuota, prarasta daug pinigų, daug nesėkmingų projektų, Daug panašumų.”

Ir sąrašas dar nesibaigia. Kriptovaliutos pasaulyje žinomi žmonės pasisako apie įvairius projektus. Dominik Schiener, “IOTA” kriptovaliutos kūrėjas, teigė, kad ateityje išliks mažiau nei 10 iš daugiau nei 1600 kriptovaliutų rinkoje.

Svarbu paminėti, kad projektai, kurie sugebės išgyventi, suteiks pasauliui didelę reikšmę, kurios anksčiau tiesiog nebuvo. Per šį procesą daugelis projektų nebegalės toliau augti ir dirbti. Tačiau tai yra platesnio kūrybos proceso dalis, kuri parodys keletą sėkmingų projektų ir pakeis pasaulį kokį žinome šiandien.

Yoni Assia pakomentavo, kokią galimybę šiuo metu turi projektai:

“Jūs turite kažką, ko niekada neturėjote anksčiau, net per dotcom burbulą. Jei dabar turite genialią idėją ir Jūs aprašote ją whitepaperyje ir tada žmonės, skaitantys whitepaperį, pagalvos: “hmm, tai tikrai gera idėja.” Jei 10000 žmonių sumokėtų po 100 JAV dolerių – tai nėra daug pinigų vienam žmogui, kątik sulaukėte 1 milijono JAV dolerių investicijos savo ICO. Tokio mąsto niekada anksčiau nebuvo.”

1Shares