bill gates crypto
0Shares

Microsoft įkūrėjas ir vienas didžiausių milijardierių pasaulyje Bill Gates pareiškė, kad anonimiškumas, kurį suteikia kriptovaliutos, gali būti žalingas, todėl jis siūlo būti labai atsargiems su skaitmenine valiuta.

„Geras dalykas yra valdžios gebėjimas aptikti pinigų plovimą, mokesčių slėpimą ir teroristų finansavimą. Šiuo metu kriptovaliutos daugiausiai naudojamos ir narkotikų pirkimui, taigi tai technologija, galinti lemti mirtį gana tiesioginiu būdu“

Nors grynieji pinigai taip pat gali būti naudojami nelegaliai veiklai, tačiau minimas milijardierius argumentavo, jog kriptovaliutos šiuo atveju išsiskiria savo naudojimo paprastumu ir patogumu. Pavyzdžiui, anot jo, pagrobimo ir prašymo už tai išpirkos atveju naudojant kriptovaliutas nereikalingas tiesioginis kontaktas perduodant išpirką, tad tai kur kas saugiau nusikaltėliams.

Kitas pavojus susijęs su kriptovaliutomis, anot Bill Gates, tai spekuliavimas, kur jo mintys sutampa su legendinio investuotojo Warren Buffett nuomone.

„Kalbant apie kriptovaliutas, galiu užtikrintai pasakyti, jog visa tai nesibaigs gerai“ – neseniai sakė Warren Buffett, tačiau tuo pačiu atskleidė, kad nežino kada įvyks griūtis.

Neigiamai apie kriptovaliutas pasisakė ir kitas žinomas investuotojas Jack Bogle, kuris yra Vanguard fondo įkūrėjas. Paklaustas apie virtualias valiutas jis teigė, kad bitkoino reikia vengti kaip ugnies.

Tačiau ne visi investuotojai yra tokie priešiški naujo tipo aktyvams. Milijardierius Mark Cuban mano, kad sukūrus krizinį fondą galima iki dešimties procentų savo santaupų investuoti į rizikingą turtą, kaip pavyzdžiui, į bitkoiną ir ethereum. Jis tuo pačiu pabrėžia, kad reikėtų tokiu atveju investuoti tiek, kiek galėtum sau leisti prarasti.

0Shares