Lietuva išleidžia skaitmeninę kolekcinę monetą, skirta nepriklausomybės atminimui

bitcoin lietuva
12Shares

Valstybės nepriklausomybės šimtmečio proga Lietuva išleidžia nacionalinę kolekcinę monetą. Šis reikšmingas įvykis stiprina skaitmeninės valiutos technologijų naudojimą pasaulio valstybėse, tačiau jos nebus galima naudoti kaip mokėjimo priemonės.

Šis žingsnis parodys pasauliui, kad Lietuva yra “progresyvi ir inovacijas remianti šalis, visada atvira naujoms idėjoms”, – teigė centrinio banko valdybos narys Mariusas Jurgilas. “Įvedant skaitmeninio kolekcionieriaus monetą, Lietuva būtų pirmoji, kuri pertraukė naują numizmatikos pagrindą”.

Lietuva nėra pirmoji eksperimentuojanti šalis. Venesuela žengė toliau, sakydama, kad pradės pirmąją pasaulyje suverenios kriptovaliutos judėjimą.

Baltijos tautos pastangos įsitvirtinti kaip finansinių technologijų centras, patrauklios pradedantiesiems, ypač bankų sektoriuje. Nuo 2019 m. Ji suteiks vidaus ir užsienio įmonėms platformą, sukurtą naudojant blockchain technologiją, siekiant išbandyti su finansais susijusias inovacijas.

Estijos bandymas išleisti savo kriptovaliutą, pavadintą Estcoin, sukėlė neigiamą Europos centrinio banko reakciją. Tarptautinė organizacija suvokia skaitmeninę valiutą kaip grėsmę euro atžvilgiu.

Nors šis įvykis yra neabejotinai reikšmingas, tačiau tai dar nėra didelis žingsnis į priekį integruojant kryptovaliutą į tradicinę mokėjimo sistemą.

 

12Shares