7Shares

Naujos kriptovaliutų mokslinių tyrimų bendrovės Clovr ataskaitoje matyti, kad smarkiai išaugo kriptovaliutas besinaudojančių žmonių skaičius. Taip pat buvo atlikta apklausa, kurioje buvo išnagrinėti 707 žmonių atsakymai apie savo perlaidų įpročius, atskleidžiant pervedimų paskirtį, tikslą ir pervedimo būdą, kuriuo buvo išsiųsti pinigai (įskaitant kriptovaliutų pervedimus).

Taip pat apklausa atskleidė 20 šalių, kurios 2017 m. gavo daugiausia pervedimų iš JAV. Dešimt didžiausių šiame sąraše dalyvavusių šalių yra Meksika, Kinija, Indija, Filipinai, Vietnamas, Gvatemala, Nigerija, Salvadoras, Dominikos Respublika ir Hondūras.

Vaizdas iš Clovr ataskaitos.
Vaizdas iš Clovr ataskaitos.

Kriptovaliutos gali sutrikdyti ir iš esmės pakeisti dabartinę finansų sistemą

Kitos svarbios apklausos detalės apie dabartinius pervedimų įpročius, parodė, kad maždaug puse apklaustų žmonių naudojasi ar naudojosi PayPal ir Western Union pervedimų paslaugomis. Palyginimui kriptovaliutomis naudojasi – 15,8%, tradiciniais banko pervedimais – 25,7%, kreditinėmis ar debetinėmis kortelėmis – 12,2%, čekiais ar grynaisiais paštu – 11,8%, čekiais ar grynaisiais internetu – 11,5%, pinigus siunčia paštu – 8,9% ir kiti metodai – 1,9%.

Vaizdas iš Clovr ataskaitos.
Vaizdas iš Clovr ataskaitos.

Norint iliustruoti kriptovaliutų potencialą, siunčiant 500 JAV dolerių užsienyje, bankai vidutiniškai ima 52,05 USD mokesčių už pervedimą. Pinigų pervedimų operatoriai ima kur kas mažiau nei bankai – 30,75 USD, perlaidos pašto skyriuose – 34,05 USD ir mobiliojo ryšio operatoriams – 16 USD. Patenkintų klientų skaičius, naudojantis interneto pervedimais net 93,3%, pinigų pervedimų operatoriais -84,1% ir tradicinių bankų pasitikėjimas krenta – 73,3%.

Vaizdas iš Clovr ataskaitos.
Vaizdas iš Clovr ataskaitos.

Remiantis kitais esamais duomenimis apie kriptovaliutų naudojimą, tyrimas rodo, kad vyrai kur kas daugiau domisi ir naudojasi kriptovaliutomis nei priešingos lyties atstovės. Tyrime daroma išvada, kad pinigų pervedimo pramonė yra subrendusi įvedant kriptovaliutomis pagrįstus sprendimus, kurie galėtų pasiūlyti pigesnį ir greitesnį lėšų pervedimo būdą.

Čia rasite visą Clovr ataskaitą. Vaizdai iš Shutterstock.

7Shares