19Shares

Bitcoin ir kitos kriptovaliutos netrukus gali tapti vėl teisėtos Indijoje. Ši šalis žinoma, dėl savo nedraugiško požiūrio į kriptovaliutas ir besivystančią skaitmeninę naują turto klasę. Vyriausybė pastaruoju metu patirią spaudimą iš kriptovaliutos bendruomenės narių, dėl kriptovaliutų įteisinimo ir reguliavimo.

Pasak vietinės žiniasklaidos atstovų “New India Express”, tarpdisciplininis komitetas, kurį įsteigė Indijos vyriausybė, siekia reguliuoti ir įteisinti kriptovaliutas, bet su tam tikromis griežtomis sąlygomis. Vyresnysis valstybės tarnautojas, kuris kaip praneša dalyvavo diskusijose apie kriptovaliutas teigia:

“Mes jau turėjome du susirinkimus. Turime ir bendrą sutarimą, kad kriptovaliutos negali būti uždraustos ar neteisėtos. Jos privalo būti įteisintos su labai griežtu reguliavimu. Svarstymai visdar vyksta. Netrukus turėsime daugiau aiškumo, dėl šio skaitmeninio turto.”

Jei tikėti šaltiniu, šiuo metu valstybės tarnautojai pasiskirstė į dvi stovyklas, kai viena jų itin stengiasi uždrausti kriptovaliutas šalyje, o tuo tarpu kiti vyriausybės atstovai nori į kriptografines valiutas pažiūrėti iš arčiau, tai Indijos reservinio banko, šalies centrinio banko, MeitY (Elektronikos ir informacinių technologijų ministerija) atstovai.

Šių metų pradžioje Indijos centrinis bankas, paskelbė pranešimą, kuriame nurodė, kad bankai turi nutraukti, su kriptovaliutomis susijusių įmonių veiklą, ko pasekoje labai apribojo Indijoje kriptovaliutų biržos ZebPay veiklą, apribojo klientų banko sąskaitas ir darė kitus veiksmus, ko pasekoje ZebPay buvo priversti stabdyti veiklą Indijoje.

Nepaisant centrinio banko veiksmų, aukščiausiasis Indijos teismas Spalio mėnesį paprašė Indijos vyriausybės paaiškinti savo poziciją dėl kriptovaliutų.

Komitetas planuojamas vėl rengti Sausio mėnesį, o vyriausybės pareigūnas pareiškė:

“Renkame kuo daugiau informacijos, apie kriptovaliutas, jų biržas, egzaminuojame jų teisinius klausimus su teisės ministerija. Tai labai sudėtinga, kai turime priimti labai svarbius šaliai ir finansų sistemai, sprendimus.”

Šių metų pradžioje, Indijos valdžios institucijos į kriptovaliutas reagavo itin griežtai, nuvertė pirmajį šalies Bitcoin bankomatą ir sulaikė įmonės Unocoin savininką. Nepaisant vyriausybės karo su kriptovaliutų bendruomene, ataskaitos matyti, kad Indija kuria planus sukurti savo nacionalinę kriptovaliutą.

19Shares