Bitcoin piniginė
2Shares

Populiari “Bitcoin” piniginė “Electrum” paviešino įrodymus, patvirtinančius, kad klientas “Electrum Pro” yra kenkėjiška programinė įranga.

Nuo 2011 metų veikiantis “Electrum” jau seniai yra viena populiariausių “Bitcoin” piniginių ir daugelis vartotojų ja pasitiki dėl saugumo, paprastumo naudoti ir pažangių funkcijų palaikymo. Taip pat suderinamumas su “Ledger” ir “Trezor“.

Neseniai pasirodė piniginė panašiu pavadinimu “Electrum Pro”, su kitu domenu electrum.com, kuris aiškiai bando nukreipti naudotojus iš oficialios svetainės electrum.org .

“Electrum” komanda teigia, kad “Electrum Pro” yra kenkėjiška programa, skirta pavogti kriptovaliutas iš oficialios kriptovaliutos piniginės. Dar blogiau, “Electrum Pro” rodoma “Google” paieškoje auksčiau už oficialų tinklapį ir taip klaidina vartotojus.

“Electrum” komanda išsamiai paaiškino “Github”, kurį kiekvienas gali sekti, norėdami paviešinti “Electrum Pro” kenkėjišką kodą, kuris kuris siunčia prisijungimo duomenis nusikaltėliams.

Susigrąžinimo galimybė yra daugelyje šiuolaikinių piniginių, ją sudaro atsitiktiniai žodžiai, kurie gali būti panaudojami norint susigrąžinti piniginę. Kai šie raktiniai žodžiai perduodami, sukčiai gali jį naudoti norėdami gauti vartotojo piniginę kartu su visomis jų lėšomis.

Tai nėra pirmas kartas, kai pasirodė netikra “Electrum” piniginė. Programuotojai užregistravo panašius domenus, kuriuose įdiegta užkrėstos programinės įrangos versija naudotojams atsisiųsti. Tačiau pirmą kartą sukčiai galėjo naudotis electrum.com domenu.

Svetainė yra pakankamai profesionali ir sunku ją atpažinti kaip sukčiavimą, nebent anksčiau esate lankęsis oficialioje “Electrum” svetainėje. Jie turi šiek tiek kitokį logotipą ir teigia esąs oficiali “Electrum” piniginė.

“Electrum” teigia, kad kenkėjiška programa yra prieinama tik “Electrum Pro” versijose “Windows” ir “OS X” versijose. “Linux” versija lieka nepakitusi.

Norint kovoti su šiomis problemomis, “Electrum” rekomenduoja vartotojams patikrinti GPG parašus prieš naudojant piniginę. Be to, jie ketina išleisti oficialią programą Mac App Store, kad būtų išvengta panašių sukčiavimo atvejų.

Jei neseniai įdiegėte “Electrum”, įsitikinkite, kad įdiegėte oficialią versiją iš electrum.org, o ne iš bet kurio kito šaltinio. Jei naudojate klaidingą piniginę, nedelsdami perkelkite savo kriptovaliutas ir pašalinkite programą iš savo kompiuterio.

2Shares