ripple
0Shares

Ripple pritraukė nemažai investuotojų dėl savo techninių savybių. 2017 metų kovo mėnesį Ripple kaina buvo 1 centas, 2018 metų sausį kaina šovė į viršų net iki $3,84. Šiandien kaina yra nukritusi ir siekia beveik 1 JAV dolerį. Kaip bebūtų, internete pilna naujienų ir spekuliacijų, kad Ripple kaina šiais metais pasieks 10$ ar net daugiau.

Sunku apsispręsti ar verta investuoti ar ne. Geriausias būdas tai sužinoti – suprasti kas yra Ripple ir iš kur jis atsirado. Straipsnyje rasi:

 • 10 faktų apie šią inovatorišką sistemą
 • Ripple istorija
 • Ripple naujienos šiandien

1Ripple yra mokėjimų apdorojimo tinklas

Ripple yra tinklas, kurio tikslas yra užtikrinti veiksmingą mokėjimų apdorojimą.

2XRP yra tinklo vidinė valiuta

XRP yra valiuta kuria mainysis tarp platformų palaikainčių Ripple tinklą. Dauguma žmonių maišo XRP su Ripple, bet tai nieko tokio, nes jie labai susiję. Tiesiog reikia žinoti skirtumą.

3Ripple yra greičiausias decentralizuotas mokėjimų tinklas

Su Bitcoin, kiekvienas pavedimas turėtų būti įvygdytas per 10 min, bet praktika rodo jog tai užtrunka nuo kelių valandų ar net dienų (jei nemoki ekstra mokesčio). Pavedimas Ripple tinkle tiesioginio to žodžio prasme užtrunka sekundes. Vidutiniškai pavedimas įvygdytas per 4 – 10 sekundžių.

4Ripple pavedimas nekainuoja… beveik

Kiekvienas pavedimas Ripple tinkle kainuoja nuo 0.00001 iki 0.00009 XRP. Būtų kvaila tai vadinti mokesčiu. Kas dar įdomu, kad pavedimo mokestis neatitenka investuotojams ar dar kažkam. Mokestis tiesiog išnyksta arba kaip žmonės mėgsta sakyti – sudega.

Kodėl jie taip daro? Tai lyg ir antispam mechanizmas apsaugantis Ripple tinklą nuo beprasmių sandorių, kurių tikslas vienas – sutrigdyti tinklą.

5Ripple pagrindinė auditorija yra bankai

Dabar 21-as amžius ir mums vis dar reikia laukti kelias dienas kol tarptautinis pavedimas bus įvygdytas. Sekmtadieniais geriau nesiųsti pinigų, nes dauguma bankų nedirba.

Nenuostabu, kad daugėja finansinių institucijų, kurios bendradarbiauja su Ripple. Tai bus revoliucija – tarptautiniai pervedimai per 4 sekundes.

6Ripple kriptovaliutos algoritmas veikia blockchain tinkle, bet jis nėra toks decentralizuotas kaip Bitcoin

Abosliučios decentralizacijos trukūmas yra didžiausias Ripple minusas. Šiuo metu Ethereum tinkle patvirtina mokėjimus apie 33 tūkst. nepriklausomų mazgų, o Ripple – tik 55 mazgai kurie patvirtina sandorius. Teoriškai šie 55 mazgai gali veikti pagal savo taisykles. Tačiau faktas yra tas, kad juos valdo didieji bankai ir korporacijos, kuriems Ripple reikia kaip mokėjimo sistemos. Taigi, atrodo, kad nėra jokios prasmės sutrikdyti tinklą, patvirtinant padirbtus sandorius.

7Atviro kodo ir suteikia P2P sąveiką

Ripple yra atviro kodo ir jį galima rasti Github archyvuose. Taip pat sistema veikia dalyvių tarpusavio ryšiu P2P (peer-to-peer).

8Visi Ripple jau iškasti

Tai nėra Bitcoin atvejis, kai visi blokai bus iškasti tik 2140 metais. Visi Ripple jau yra iškasti. Dėja, ne visi cirkuliuoja tinkle. Apie 60% valiutos laiko investuotojai. Atrodo jie turi savo planą kada ir kaip paleisti rinkoje. Labiausiai paplitusi teorija – palaipsniui teikiami bankams likvidumui užtikrinti.

9Tinklas gali būti panaudotas kaip iš dalies decentralizuota keitykla

XRP turi valiutos mainų funkciją. Todėl nereikia naudotis privačiomis keityklomis pirkti ar parduoti XRP. Tinklas turi vadinamus “vartus”. Betkokia finansinė institucija gali tapti vartais į Ripple tinklą.

10Ripple vizija gimė anksčiau nei Bitcoin

 • Bitcoin — pirmoji kriptovaliuta išleista 2009 metais. Kaip bebūtų, 4 metais anksčiau buvo sukūrtas RipplePay. Įkūrėjo Ryan Fugger pagrindinis tikslas buvo sukūrti decentralizuotą tinklą kur vartotojai galėtų sukūrti “savo pinigus”. Tai buvo piniginė sistema, užtikrinti saugius mokėjimus.
 • Po kelių metų, 2011, Jed McCaleb, įkvėptas RipplePay sugalvojo idėją, kurioje blokai ne kasami kaip bitcoin, o patvirtinami taikant konsensuso mechanizmą. Taip sistema galėtų teikti greitesnius pavedimus ir naudoti mažiau energijos.
 • Po beveik metų diskusijų, 3 vyrų komanda: Jed McCaleb, Chris Larsen ir Ryan Fugger įkūrė OpenCoin. Jie pradėjo dirbti su Ripple Tranksakcijų Protocolu, kuris leidžia p2p transakcijas ir valiutos keitimus tinkle. Tada ir buvo sukūrta XRP valiuta.
 • 2013 metais, OpenCoin buvo pervadinta į RippleLabs ir paskelbė apie savo atvirą kodą visiems.
 • 2014 — Fider buvo pirmasis didelis bankas pradėjęs bendradarbiauti su Ripple.
 • Tais pačiais metais Ripple pradėjo bendradarbiauti su įvairiomis mokėjimų paslaugų įmonėmis. Tai pozityviai paveikė Ripple kaina.
 • Per 2015 metus dar daugiau bankų ir kompanijų prisijungė prie Ripple tinklo.
 • 2016 metais RippleLabs buvo galiausiai pervadinta į Ripple ir gavo virtualios kriptovaliutos licenziją, kuri suteikė Ripple oficialiai veikti New York valstijoje.
 • Šiandien, Ripple bendradarbiauja su daugiau kaip 100 finansinių institucijų, tokiomis kaip UniCredit, TransferGo ir Western Union.

Ši kompanija sunkiai dirba pristatydama blockchain technologiją finansų kompanijoms tarptautiniu lygiu. Kol kas atrodo, kad šioje konkrečioje veiklos srityje jie neturi jokių konkurentų. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, neabejojama, kad 2018 metais Ripple moneta tęs klestėjimą. Ji turi visus reikiamus pagrindus tolemesniam progresavimui.

0Shares