Close up 3D illustration of paneled golden Bitcoins
0Shares

Dėl staigaus bitcoin kainos šuolio 2017 metais ši kriptovaliuta pritraukė daugelio žmonių susidomėjimą. Šioje trumpoje apžvalgoje rasite:

1Bitcoin kūrėjas, Satoshi Nakamoto, vis dar lieka nežinomas

Satoshi Nakamoto yra vardas, kurį naudojo bitcoin kūrėjas. Bet vis dar lieka neaišku ar jis tikras. Metams bėgant daug žmonių buvo bandyta susieti su kūrėju, tokius kaip Nick Szab, Dorian Nakamot, Hal Finney, Craig Steven Wright ir kt. Kai kurie žmonės mano, kad Nakamoto gali būti žmonių komanda.

2Bitcoin kiekis yra ribotas

Galbūt girdėjai apie Bitcoin kasimą – tai procesas, kurio metu Bitcoin generuojami skaitmeniniu būdu, pasitelkiant kompiuterius ir spec. įrangą. Dėja, riba yra 21 mln. bitcoinų ir riba lėtai artėja prie 21 milijono. Kasimo procesas tampa vis sunkesnis kiekvieną dieną.

3Neįmanoma atsekti siuntėjo / gavėjo tapatybės

Bitcoin piniginės adresas susideda iš 34 raidžių ir skaitmenų mišinio. Naudojant tik adresą, neįmanoma nustatyti savininko tapatybės. Žinoma, patvirtinus tapatybę, prireikus kripto keityklos gali išduoti duomenis apie piniginės savininką.

4Pica buvo pirmasis realus pirkinys už bitcoin

Pirmoji transakcija įvyko kažkur tarp Satoshi ir Hal Finney 2009 metais. Tada už 2 picas vertas 25 JAV dolerių buvo išleista 10000 bitcoinų.

5Bitcoin tinklas yra daug galingesnis už super kompiuterius

Pasak ekspertų, Bitcoin tinklo skaičiavimo galia sieka 2046364 Pflop/s. Jei sujungsite dabartinius 500 super kompiuterių, Jūs gausite apie 274 Pflop/s.

6Bitcoin buvo išsiųstas į kosmosą

2016 metais “Genesis Mining” ,kriptovaliutos kasimo kompanija, nusiuntė bitcoiną į kosmosą. Tai buvo padaryta naudojant bitcoin popierinę piniginę ir oro balioną. Kai balionas pasiekė 34 kilometrų aukštį, komanda išsiuntė 1 bitcoiną į popierinę piniginę kosmose.

7Bitcoin pavedimas negali būti atšauktas

Negalima atšaukti bitcoin pavedimo operacijos. Skirtingai nei PayPal, patvirtinus pavedimą, jo atšaukti neįmanoma.

8FTB – Turtingi bitcoin savininkai

Kai FTB uždarė “Šilko kelią” jie taip pat areštavo įtariamujų turtą. Bėgant laikui FTB tapo turtingiausia bitcoin pinigine. Wired naujienų agentūra tvirtina, kad FTB kontroliuoja pinginę su 120 mln. JAV dolerių Bitcoinais.

9Pamesti piniginę = Prarasti bitcoinus

Taip kaip ir tavo pinigai banke, bitcoinai saugomi bitcoin piniginėje. Skirtumas tik tas, kad dėl didelio saugumo, pametus piniginę – bitcoinai bus prarasti amžinai.

10Bitcoin yra labai nepastovus

Nuo jo paleidimo per pastarąjį dešimtmetį Bitcoin tapo vienu svarbiausių skaitmeninio pasaulio reiškiniu. Bitcoin kaina pasiekė tūkstančius dolerių. Tačiau kaina nuolat svyruoja ir lieka nepastovi. Ateityje Bitcoin gali kristi ir taip yra dėl to, jog maždaug 10 žmonių valdo didžiąją dalį Bitcoin. Tai praranda visą decentralizuotos valiutos reikšmę.

0Shares