japan police
0Shares

Nuo 2017 m. Balandžio iki gruodžio mėn. Japonijos valdžios institucijoms buvo pranešta apie 669 pinigų plovimo atvejus naudojant kriptovaliutas.

Japonijos nacionalinė policijos agentūra išplatino statistinius duomenis apie pinigų plovimo atvejus, apie kuriuos pranešė finansinės institucijos praėjusiais metais nuo balandžio iki gruodžio mėn., Tai parodo, kad 669 iš jų buvo įspėjimai iš kriptovaliutos keitimo, praneša Nikkei.

Šie duomenys tapo prieinami praėjusį balandį, kai Japonija iš dalies pakeitė pinigų plovimo įstatymą, reikalaudama, kad visos kriptovaliutos keityklos praneštų apie įtartiną veiklą savo sistemose.

Gali būti, kad daugelis šių pinigų plovimo atvejų buvo pranešta, kai biržos pastebėjo, kad operacijos vyksta į pinigines, susijusias su nusikalstamomis grupuotėmis ar kitais abejotinais subjektais.

Japonijos keitimo ekosistemoje vis dar kyla tam tikrų saugumo problemų. Didžiausi – “Coincheck” ir “Zaif” incidentai kai buvo pavogta daugiau nei 500 milijonų JAV dolerių. Dėl sistemos klaidos, keitykla klientams 20 minučių leido pirkti Bitcoin už 0 JAV dolerių. Kol kas, negalime nustatyti, ar Japonijos valdžios institucijos gali panaudoti biržose pateiktas pinigų plovimo ataskaitas.

Kai kuriuos kriptovaliutos sandorius gali būti visiškai neįmanoma atsekti, taip nusikaltėliai praslysta pro policijos rankas. Vienas iš didžiausių iššūkių būtų išsiaiškinti Monero sandorius. Teoriškai, pakankamai kvalifikuotas įsilaužėlis galėtų naudoti “Monero” piniginę pirkiniams pirkti, bet neturėtų atskleisti savo vardo bet kurioje platformoje.

Vis dėlto, atsižvelgiant į didelę Japonijos kripto valiutos rinką, 669 pinigų plovimo atvejai atrodo ne taip ir daug. Kriptovaliutos rinkoje kibernetiniai nusikaltėliai pereina į alternatyvias kriptovaliutas, todėl Japonijos valdžios institucijoms bus sunku juos stebėti.

Sausio pradžioje Europolo direktorius Rob Wainwright atkreipė dėmesį į tai, kad teisėsaugos agentūros turėtų nukreipti dėmesį nuo Bitcoin į alternatyvias valiutas, kurios vis labiau populiarėja tarp nusikaltėlių.

0Shares