Google blokuos kriptovaliutų ir ICO reklamas
0Shares

Alphabet kompanijai priklausanti Google paskelbė, kad nuo birželio uždraus visas kriptovaliutų bei pirminių monetų siūlymų (ICO) reklamas. Toks sprendimas įsigalios dėl atnaujintų reklamos taisyklių, kuriose numatytas rizikingų finansinių produktų reklamų draudimas.

Į Google paiešką įrašę Bitcoin, rezultatų viršuje pamatysite daugybę pasiūlymų pirkti ir parduoti kriptovaliutas, bet įsigaliojus naujoms taisyklėms taip nebebus. Beje, Google yra ne vienintelė korporacija, kuri atsisako kriptavaliutų reklamos. Sausio mėnesį kriptovaliutų reklamą savo platformoje uždraudė socialinis tinklas Facebook.

Bloomberg rašė, kad kriptovaliutų reklamuotojai rado būdą apeiti Facebook draudimus – tam pakanka į raktažodžius tyčia įvelti rašybos klaidų, pavyzdžiui, vietoje Bitcoin įvesti Bitc0in. Google atstovas spaudai sakė, kad jų įmonė bus iš anksto pasiruošusi tokiems sukčių bandymams.

Bitkoinai ir kitos kriptovaliutos garsėja savo kainos nepastovumu. Veiksmų prieš šiuos sunkiai valdomus finansinius įrankius ėmėsi ir kai kurios valstybės. Pavyzdžiui, Kinijoje vis smarkiau spaudžiama prekyba skaitmeninėmis valiutomis. Tuo tarpu Pietų Korėja svarsto įstatymą, pagal kurį šalies viduje apskritai bus draudžiama prekyba bet kokiomis kriptovaliutomis.

Google taip pat paskelbė metinę ataskaitą apie nepageidaujamą reklamą. Joje nurodyta, kad įmonės pašalintų reklaminių skelbimų skaičius pernai padidėjo nuo 1,7 mlrd. iki 3,2 milijardo. Iš jų 79 mln. skelbimų buvo nuorodų į svetaines, kuriuose apsilankius galima užkrėsti kompiuterį virusais.

0Shares