NASA nori įrodyti kokį potencialą turi Blockchain technologija
0Shares

NASA finansuojamas mokslinių tyrimų projektas planuoja naudoti Ethereum Blockchain technologiją, siekiant pagerinti ir automatizuoti erdvėlaivių navigaciją ir komunikaciją.

Projektui vadovaus Dr. Jin Wei Kocsis, Akrono universiteto elektros ir kompiuterių inžinerijos docentė. NASA jai suteikė trejų metų trukmės 330 000 JAV dolerių karjeros fakulteto stipendiją, skirtą sukurti “Resilient Networking and Computing Paradigm [RNCP]” (lt. Tvirtąją tinklo ir kompiuterių paradigmą). Naudos Ethereum “smart” sutarčių pagrindines technologijas, kurioms per sandorius nereikia tarpininkauti.

Šio projekto tikslas – sukurti erdvėlaivį, kuris gali “galvoti” savaime, automatiškai aptikti ir išvengti plūduriuojančių nuolaužų. Pasak Jin Wei Kocsis, ši inovacija yra ne tik greitesnis ir efektyvesnis būdas aptikti šiukšles, bet ir mažina priklausomybę nuo mokslininkų pečių. Wei tikisi sukurti technologijas, kad erdvėlaivis automatiškai atliktų užduotis ir tuo pačiu rinktų daugiau duomenų. Wei Kocsis pakomentavo:

“Šiame projekte Ethereum Blockchain technologija bus naudojama kurti decentralizuotą, saugią ir pažintinę tinklų kūrimo ir skaičiavimo infrastruktūrą gilesniems kosmoso tyrinėjimams.”

Thomas Kacpura, pažangių komunikacijų programų vadovas, sako, kad tai bus pirmas kartas kai Blockchain technologija bus naudojama komunikacijai kosmose ir navigacijos srityse. Jis taip pat sako, kad jei projektas bus sėkmingas, jis palaikys saugų decentralizuotą NASA kosminio tinklo mazgų apdorojimą ir leis mokslininkams lengviau atlikti atnaujinimus ir pakeitimus.

0Shares