Maltos ministras pirmininkas: Kriptovaliutos yra “neišvengiama pinigų ateitis”

Maltos ministras pirmininkas: Kriptovaliutos yra
3Shares

Nors pasaulio šalys ginčijasi kaip veiksmingai kontroliuoti, valdyti ar uždrausti kriptovaliutas, maža Viduržemio jūros sala Malta siekia tapti pasaulio Blockchain technologijų sostinę.

Kriptovaliutos yra “neišvengiama pinigų ateitis

Kalbant apie veiksmingą kriptovaliutų reguliavimą ir skatinimą, Malta yra keliais žingsniais priekyje tarp visų konkurentų.

Maltos ministras pirmininkas Joseph Muscat teigė, kad kriptovaliutos yra “neišvengiama pinigų ateitis” ir sudarys būsimos pasaulio ekonomikos pagrindą.

Tačiau Maltos valdžia taip pat supranta, kad kriptovaliutos duos naudos artimiausiu metu, tuo tarpu Binance, planuoja samdyti iki 200 žmonių Maltoje perėjusi iš Honkongo.

Malta tapo patraukliu kriptovaliutos keityklų ir kompanijų sala, turėdama teisingas ir apibrėžtas taisykles, kurios kaip vyriausybė teigia “suteiks teisinį tikrumą dabartinėje nereglamentuotos erdvėje”. Be to, salynas siūlo viliojančius mokesčius tarptautinėms kompanijoms – tik 5 proc.

Blockchain sala

Šiuo metu Malta tiesiogiai konkuruoja su pagrindiniais kriptovaliutų centrais kaip Japonija, Pietų Korėja ir Honkongu, iš kurių dauguma yra kriptovaliutos keityklos.

Šiuo metu Japonija vadovaujasi kriptovaliutos reglamentu, kurio tikslas – panaikinti vagystes ir sukčiavimą, tuo pačiu apsaugant vartotojus ir skatinant vystymąsi. Kita vertus, Pietų Korėja ir Honkongas perleidžia vadžias Maltai.

Malta taip pat susiduria su konkurencija iš jos Europos kolegų: Šveicarijos. Mažų mokesčių šalis jau planuoja reguliuoti pradinius monetų siūlymus (ICO) ir sukūrė tai, ką daugelis vadina “kriptovaliutos slėniu“.

 

Pranešimas apie tai, kad Binance – viena didžiausių kriptovaliutos keityklų – ketina persikelti į Maltos salą, paskatino kriptovaliutos rinkoje sujudimą. Kitą žinoma keitykla OKEX, Vokietijos Blockchain kompanija Neufund ir į kriptovaliutas orientuota žaidimų platforma Abyss, taip pat nusprendė persikelti į Maltą. Taip pat, Tron įkūrėjas Justin Sun pareiškė, kad jis “rimtai svarsto” apie persikelimą į Maltą.

3Shares