rakuten
0Shares

Didžiausia Japonijos el. prekybos milžinė Rakuten, kurios rinkos kapitalizacija viršija 12,5 milijardo JAV dolerių, planuoja išleisti savo kriptovaliutą pavadimu Rakuten Coin. Kriptovaliuta veiks blockchain technologijos pagrindu, bei jau veikiančioje Rakuten Super Points lojalumo programoje.

Žinią paskelbė Rakuten CEO ir įkūrėjas Hiroshi Mikitani per savo kalbą Mobile World Congress, Barselonoje, Vasario 27 dieną.

Mikitani tai pavadino “neapribota valiuta”, pabrėždamas Rakuten viziją atsiskirti nuo savo konkurentų tokių kaip Amazon, Alibaba ar eBay ir užmegsti santykius tarp mažmenininkų ir prekybininkų.

“Iš esmės, mūsų koncepcija – atkurti mažmenininkų ir prekybininkų tinklą. Mes nenorime atsijungti nuo savo klientų, norime veikti kaip katalizatorius. Tai yra mūsų filosofija, kaip visuomenei suteikti daugiau patogumo”, – sakė Mikitani.

Rakuten Super Points lojalumo sistema buvo sukūrta prieš penkiolika metų ir nuo to laiko sulaukė didelio pasisekimo. Rakuten klientai išleido daugiau nei 1 trilijoną Super taškų, kurie apytiksliai verti 9,1 mlrd. JAV dolerių. Taškai gaunami kiekvieną kartą klientui nusipirkus prekę ir gali būti panaudoti kaip nuolaida sekančio pirkimo metu.

Kompanija planuoja integruoti blockchain pagrindu veikiančią lojalumo programą ir pritraukti daugiau klientų. Dėja, kolkas Rakuten nepaskelbė jokio konkrečios datos.

Pranešimas pasirodė praėjus dviem metams po to kai Rakuten nusipirko Bitcoin mokėjimų paslaugas teikiančią kompaniją – BitNet. Taip pat atidarė Rakuten Blockchain Lab ir tęsia tyrimus kaip blockchain technologiją integruoti į el. prekybą.

0Shares