8Shares

Daiktų internetas (Internet of Things – IoT) ir autonominių transporto priemonių technologija vis juda į priekį. “Volkswagen” šiandien paskelbė apie savo naują partnerystę su “IOTA”, siekdama pristatyti naują koncepciją “Cebit” konferencijoje 2018 m.

Vokietijos automobilių gamintojas “Volkswagen” paskelbė apie savo bendradarbiavimą su “IOT” pagrindiniu “Blockchain” projektu – “IOTA”.

Koncepcija siekiama išspręsti pagrindinę problemą, kaip skaidrius, neperkeltus programinės įrangos atnaujinimus saugiai platinti į autonominių transporto priemonių tinklą. Atsižvelgiant į esamą duomenų nuosavybės centralizuotą pobūdį, nebūtų jokios garantijos, kad kiekvienoje transporto priemonėje pateikta informacija yra sąžininga ir nekintama, nebent būtų naudojamas paskirstytas apskaitos žurnalas (distributed ledger technology).

Be to, išsiplėtus savarankiškų transporto priemonių pasauliui, yra neatidėliotinas poreikis sukurti sistemą, kuri ne tik užtikrintų decentralizuotą kiekvieno įrašo atnaujinimą, bet ir kuri gali būtų pajėgi didėjančiam tinklo pralaidumui valdyti. Saugumas bus dar vienas didžiulis veiksnys, į kurį taip pat reikėtų atsižvelgti, ypač tada, kai transporto priemonės tampa labiau priklausomos nuo pagrindinių ir su sauga susijusių funkcijų programinės įrangos.

Naudodamiesi unikaliu “IOTA” tinklu, “Volkswagen” vyriausiasis technologas ir “IOTA” fondo stebėtojų tarybos narys Johann Jungwirth patvirtina, kad šis decentralizuotas “DLT” metodas užtikrins pasitikėjimą užtikrinančia ekosistemą, kurios reikalauja “Volkswagen” norėdama judėti į priekį su savarankišku transporto priemonės projektu ir pritaria “IOTA”:

“Puikus pavyzdys, kaip paskirstytų knygų technologija (distributed ledger technology) gali būti naudojama ateityje”.

Nepaisant šios paskutinės naujienos, “IOTA” vis dar krenta žemyn, nes “Bitcoin” kainos nepastovumas užkerta kelią likusiai rinkos daliai. Ar tai bus dar viena “IOTA” partnerystė, kuri neįtakos jos kainos? Manau, sužinosime po “Cebit” konferencijos penktadienį.

8Shares