Dubajus planuoja automobilio istoriją saugoti blockchain tinkle
14Shares

Dubajaus, Jungtinių Arabų Emyratų automobilių savininkai netrukus galės stebėti savo transporto priemonių visą gyvenimo istoriją, nes vyriausybė remia Blockchain platformą.

Pasak Arabian Business, transporto institucija Dubajuje pristatė planus sukurti blockchain paremtos transporto priemonės valdymo sistema, leidžianti savininkams stebėti savo automobilo visą gyvavimo laikotarpį – nuo gamybos iki sunaikinimo.

Iš pradžių blockchain technolgijos pagrindu veikianti platforma stebės visus automobilius tik Dubajuje, tačiau vėlesniuose etapuose pradės veikti visuose Jungtinėse Arabų EmyratuoseKelių ir transporto tarnyba tvirtina, kad sistema bus pradėta naudoti 2020 metais.

RTA pirmininkas ir vykdomasis direktorius Mattar Al Tayer tikisi, kad nauja blockchain sistema bus pirmoji vyriausybės sukurta platforma pasaulyje, siūlanti tokią paslaugą.

Blockchain suteikia skaidrius įrašus visam verslo tinklui, leidžianti pirkėjams ir pardavėjams patikrinti visą automobilio istoriją. Ši platforma naudinga daugeliui suinteresuotųjų šalių, įskaitant automobilių gamintojus, prekiautojus, reguliuotojus, draudimo bendroves, pirkėjus, pardavėjus ir netgi garažus, užtikrinant skaidrumą ir pasitikėjimą. Sistema seka nuosavybės, pardavimo ir nelaimingų atsitikimų istoriją.

Dubajaus transporto agentūra dirbs su amerikiečių technologijų gigantu “IBM”, kuris konsultuos dėl projekto strategijos.

Blockchain technologija paremtas projektas yra “Dubai 10X” iniciatyvos dalis, kuria siekiama, kad Dubajaus vyriausybės objektai kiekvienoje srityje būtų pažangesni nei likusio pasaulio.

14Shares