Ukrainos Bitcoin fanai siekia pastatyti Satoshi Nakamoto statulą, ten kur stovėjo Leninas
2Shares

Ukrainoje vyksta planai pagerbti anoniminį Bitcoin kūrėją Satoshi Nakamoto, pastatant jo statulą Kijeve. Tiksliausia vieta statulai yra Ševčenkos prospektas, kur per Sovietų Sąjungos laikus stovėjo paminklas Vladimirui Leninui. Paminklas buvo nugriautas 2014 m. Ukrainos revoliucijos metu.

Planas pakeisti Lenino statulą į Satoshi Nakamoto

Šią iniciatyvą rengia grupė, pasivadinusi Satoshi Nakamoto Republic. Iš pradžių grupė planuoja pastatyti virtualų paminklą, kurį bus galima apžiūrėti naudojant išmaniąją programėlę, numatytoje statulos vietoje. Programėlė bus sukurta virtualios realybės firmos “Raccoon World”.

Po virtualaus paminklo, grupė pateiks peticiją Kijevo miesto administracijai prieš pradedant lėšų rinkimo kampaniją. Tuo atveju, jei miesto administracija atsisakys leisti statula pastatyti pageidaujamoje vietoje, bus pasirinkta kita vieta.

Žvilgsnis į ateitį

Pasak vieno iš Satoshi Nakamoto Republic įkūrėjų Andriy Moroz, tariamas Bitcoin išradėjas atstovauja ateičiai, o Leninas simbolizuoja praeitį.

“Paminklas Leninui buvo praeities šimtmečių simbolis, kuris jau praėjo, paliekant prieštaringus jausmus žmonių širdyse. Satoshi ir visuomenės decentralizavimas yra nauja era ir naujos galimybės.”

Be Nakamoto paminklo, grupė turi ambicingą planą įsigyti salą, kurioje bus įsteigtas Satoshi Nakamoto miestas. Be to, grupė siekia pradėti “virtualią decentralizuotą blockchain respubliką”.

Bet kuris pasaulio miestas gali pasiūlyti priimti Nakamoto statulą, o nugalėtojai yra miestai, kurie pasiūlo didžiausią pinigų sumą. Kai kurie iš jau veikiančių miestų yra Pekinas, Dubajus, Niujorkas ir Tokijas. Tačiau didžiausia Nakamoto statula bus skirta Satoshi Nakamoto miestui.

Nėra jokios informacijos apie tai, kaip atrodys statula skirtą asmeniui ar grupei, kurių tapatybė išlieka paslaptim.

Slovėnijos Bitcoin paminklas

Bitcoin paminklas
Bitcoin paminklas

Nors tai būtų pirmoji statula pagerbianti Satoshi Nakamoto, tačiau pirmojo Bitcoin paminklo teises gauna Slovėniją, kuris buvo pastatytas ketvirtame pagal dydį Kranj mieste. Monetos formos paminklas yra septynių metrų pločio ir sveria tris tonas. Jis yra miesto centro žiede.

Pasak Kranj miesto mero, Bostjan Trilar, miesto gyventojai buvo apklausiami norint išsiaiškinti, ko jie norėjo žiedinėje sankryžoje ir Bitcoin paminklas buvo populiariausias pasirinkimas. Kriptovaliutos keitykla Bitstamp ir blockchain technologijos startuolis 3fs sumokėjo už paminklą.

2Shares