Gatvės menininkas gavo 0.11 BTC įterpdamas Bitcoin QR kodą meno kūriniuose

Gatvės menininkas gavo 0.11 BTC įterpdamas Bitcoin QR kodą meno kūriniuose
2Shares

Pascal Boyart yra gatvės menininkas Paryžiuje, kuris pradėjo pridėti Bitcoin QR kodus į savo siužetinius paveikslus, kurie balandžio 30 d. sulaukė dėmesio “Reddit” platformoje. Gatvės menininkas sugalvojo idėją, kai susidomėjo Bitcoin ir kitomis kriptovaliutomis.

 

Bitcoin QR kodas suteikia žmonėms galimybę paaukoti patikusio meno kūrinio autoriui. Ši tendenciją įgauna pagreitį, o žmonės paaukojo apie 1000 dolerių. Tai yra dar vienas pavyzdys, kaip Bitcoinas keičia meno industrijos veidą, bei lėšų rinkimą.

 

Menininkas susikūrė įprotį piešti QR kodus savo paveiksluose, ragindamas paaukoti. Vienas jo paveikslų, salaukė daug dėmesio Bitcoin Subreddit temoje. Forumo lankytojams labai patiko Bitcoin QR kodo idėja.

Prancūzijos gatvės menininkas savo tapyboje bando išreikšti dabartinį krikščionišką ekonominį kraštovaizdį. “Reddit” lankytojams patiko Rembrandto, garsaus XVII a. Olandų dailininko, paveikslas. Nepaisant savo neįtikėtinai neginčytino talento, Rembrandtas niekada nesulaukė komercinės sėkmės savo laikais ir visą savo karjerą kovojo dėl skolų augimo. Tam tikru momentu jis turėjo parduoti savo namus, kad sumokėtų skolas. Paveiksle nupieštas Rembrandt laikydamas laikraštį.

Decentralizacija išjudins meno industriją

Boyart mano, kad decentralizavimo koncepcija, kuria remiasi Bitcoin ir kitos kriptovaliutos, gali išjudinti meno industriją. Komentuodamas Rembranto paveiklą, jis teigė, kad savo darbe jis ne tik pirmą kartą įtraukė Bitcoino QR kodą:

“pirmą kartą įtraukiau Bitcoin QR kodą savo darbe 2017 m. Lapkričio mėn. nutapiau vaiką, kuris klausia “Tėti, kas yra pinigai?” parašo pusėje įdėjau QR kodą. Aš nesu įsitikinęs, ar kažkas jau tai padarė, bet norėjau sužinoti, ar žmonės galėtų paremti menininkus kriptovaliutos aukomis. Aš tai padariau kaip pagarbą Andreas Antonopoulos knygai “Interneto pinigai”.

Nuo tada kai Boyart pradėjo rinkti aukas per Bitcoin QR kodus savo paveiksluose, menininkas gavo 0,11 BTC (apie 1000 JAV dolerių). Jis mano, kad menininkai ir tie, kurie dalyvauja kūrybinėje veikloje, gali pasinaudoti kriptovaliutomis ir “Blockchain” technologijomis.

2Shares