Lichtenšteino bankas paleidžia kriptovaliutos investavimo platformą
10Shares

Lichtenšteino piliečiai – šalis, kuri garsėja savo teigiamu požiūriu į kriptovaliutas, netrukus galės įsigyti skaitmenines valiutas tiesiogiai iš banko. Atsižvelgiant į tai, kad karališkoji šeima parodė susidomėjimą kriptovaliutomis, šis žingsnis perdaug ir nestebina.

Pasak paskelbto Bank Frick spaudos pranešimo Vasario 28 dieną, ji nedelsdama pateiks į prekybos platformą įvairią kriptovaliutą. Pradžioje klientai galės rinktis iš tokių kriptovaliutų kaip: BitcoinEthereumLitecoinRipple ir Bitcoin Cash.

Tikėtina, kad banko tikslinę auditoriją sudaro didelės grynosios vertės turintys asmenys ir institucijų investuotojai, būtent tie asmenys, kurie jau turi nemažą lėšų sumą įvairioms banko priemonėms.

Kaip ir tradiciškai Bank Frick pareiškė, kad saugos visus savo klientų kriptovaliutos turtus šaltose piniginėse (cold wallet) arba, tiksliau kompiuteriuose pritaikytuose saugoti kriptovaliutą. Tačiau kitos saugumo priemonės nebuvo atskleistos spaudos pranešime.

Ši finansų įstaiga jau yra visiškai reguliuojamas bankas, atitinkantis visus su KYC susijusius įstatymus šalies ir ES lygiu. Taigi galima daryti išvadą, kad tie patys identifikavimo reikalavimai bus privalomi visiems investuotojams, norintiems įsigyti bet kurią banko siūlomą kriptovaliutą.

Bankas taip pat patvirtina, jog laikosi reikalavimų:

Bank Frick kriptovaliutos investicijoms taikomos tokios pat griežtos įstatyminės priemonės kaip ir tradiciniams finansiniams sandoriams. Klientai galės investuoti į kriptovaliutas, kai jie bus visiškai identifikuoti ir patikrinti. Patikrinimo ir identifikavimo procesas taip pat apima pinigų, naudojamų investicijoms į juos, kilmę.

Net jei Bank Frick yra finansų įstaiga, kuri pirmiausia aptarnauja Lichtenšteino piliečius, ji paskelbė, kad platforma bus prieinama bet kuriam Europos piliečiui, kurį tai domina. Vyriausiasis klientų aptarnavimo specialistas Huberis Bücelis sakė:

Mūsų paslaugų visoje Europoje reikalauja kompanijos. Taip yra todėl, kad jie žino, kad mes galime jiems pasiūlyti patikimą paramą įgyvendindami savo verslo modelius su kriptovaliutomis ir blockchain pagal galiojančią reguliavimo sistemą.

Be to, bankas paskelbė, kad jis priims užsienio valiutas mainais už kriptovaliutas. Šiuo metu investuotojai gali sudaryti sandorius JAV doleriais, eurais ar Šveicarijos frankais.

Bank Frick prisijungia prie gana išskirtinių bankų sąrašo, norinčių ne tik priimti, bet taip pat palengvinti kriptovaliutų pirkimą ir pardavimą. Kai dauguma finansų įstaigų visame pasaulyje eina visiškai priešinga kryptimi, akivaizdu, kad Lichtenšteino bankai turi kitų ketinimų.

10Shares