Bitcoino kaina buvo manipuliuojama Tetheriu?

7Shares

Rinkos manipuliatoriai naudojo “Tether USDT” žetoną, kad dirbtinai padidintų “Bitcoin” kainą 2017 metais. Tai įrodo nauji tyrimai iš Teksaso universisteto finansų prof. John Griffin ir Amin Shams, labiausiai žinomų už įtartinos veiklos identifikavimus.

66 puslapių ataskaita pavadinimu “Is Bitcoin Really Un-Tethered?” Griffin ir Shams aprašo kaip “stablecoin“, kuri yra tariamai paremta 1:1 USD, buvo pakartotinai naudojama pakelti “Bitcoin” kainą rinkos nuosmukio metu.

bitcoin price
Bitcoin kainos grafikas

“Apskritai mes nustatėme, kad “Tether” turėjo didelės įtakos kriptovaliutos rinkai. Tether buvo naudojamas stabilizuoti ir manipuliuoti Bitcoin kainą”, rašo mokslininkai. “Tether sandoriai yra susiję su 50% Bitcoin kainų šuolių ir 64% kitų top kriptovaliutų.”

Nors tokia koreliacija gali būti tik dėl to, kad didėjo paklausa iš prekybininkų, mokslininkai tvirtina, kad kiti duomenys rodo, kad “Tether” negalima visiškai paremti JAV doleriais – bent jau ne visą laiką.

Kriptovaliutos keityklos dažnai susiduria su sunkumais ieškant bankų bendradarbiauti ir atitikti reikalavimus būtinus pasiūlant fiat-to-crypto prekybos poras. Dauguma naudoja “Tether” kaip alternatyvą JAV doleriui.

JAV prekybos komisija pradėjo tyrimą dėl įtartinos “Tether” veiklos – taip pat kripovaliutos keityklos Bitfinex, su kuria siejami glaudūs ryšiai – teismo šaukimas išduotas gruodį, nors neaišku, ar toks tyrimas turės įtakos.

Tačiau anksčiau šiais metais, BitMEX tyrimai nustatė, kad “Tether” atsargos laikomos Puerto Rike įsikūrusiame Noble banke. “Bloomber” atliktas tyrimas taip pat rodė pirštais į “Tether” ir Noble banko bendradarbiavimą, bet nei viena kompanija to nepatvirtino viešai.

Ataskaita: Is Bitcoin Really Un-Tethered?

7Shares