Apkrėstos interneto kavinės Kinijoje prikasė Siacoin už $800,000
4Shares

Grupė įsilaužėlių susivienijo su kompiuterių priežiūros įmonėmis Kinijoje, kad įsilaužtų į kompiuterius, priklausančius interneto kavinėms ir kastų kriptovaliutą.

Remiantis vietos naujienomis, Kinijos Rui’An mieste Zhejiang provincijos policijos pajėgos sulaikė 16 įtariamųjų, kurie išnaudojo kompiuterių resursus ir gavo apie 5 mln. juanių (800 tūkst. JAV dolerių) . Buvo užkrėsta daugiau nei 100 tūkst. kompiuterių internetinėse kavinėse 30 Kinijos miestų. Gauja savo veiklą pradėjo nuo 2017 metų liepos mėnesio.

Įsilaužėliai iš pradžių sukūrė kenkėjišką programą, kuri gali SiaCoin kriptovaliutą užkrėstame įrenginyje. Po to, susirado bendrininkų, kompiuterių techninės priežiūros įmonių, kurios padėjo paleisti kenkėjišką programą kompiuteriuose, kai reguliariai tikrindavo juos. Pelnas iš kasimo ir SiaCoin pardavimo buvo padalintas tarp įsilaužėlių ir bendininkų.

Problema kilo kai internetinės kavinės Rui’An mieste – viena po kitos – pradėjo pastebėti, kad jų kompiuteriai tapo labai lėti, procesoriaus naudojimas siekė net 70 proc. net ir perkrovus iš naujo.

Tuo metu, SiaCoin kaina šoktelėjo 400 procentų nuo 0,002 JAV dolerio gegužę iki daugiau nei 0,01 JAV dolerio liepą.

Paslaugų sąskaitos, susijusios su interneto kavinėmis Rui’An taip pat gerokai padidėjo tuo laikotarpiu. Vėliau savininkai šį atvejį pranešė vietos policijai.

Kadangi dauguma interneto kavinių naudojo tą pačią kompiuterių techninės priežiūros įmonę (neįvardytą ataskaitoje) reguliariam patikrinimui, rugpjūčio mėnesį policija suėmė įmonės vadovą, kuris vėliau atskleidė informaciją apie kompiuterių virusą.

Tyrimas vis dar vyksta, nes dabar ši tendencija yra plačiai paplitusi daugiau nei 30 Kinijos miestų, dalyvavo daugiau kaip 100 kompiuterių techninės priežiūros įmonių.

4Shares