5 kripto piniginių tipai

kripto pinigines
0Shares

Iš esmės kripto piniginės (cryptocurrency wallets) skirtos laikyti du raktus: viešą (public) ir svarbiausią privatų raktą (private key). Įvairios kompanijos kuria produktus skirtus laikyti kriptovaliutą, su skirtingo lygio apsaugomis bei naudojimo paprastumu.

PC

PC piniginė (Desktop wallets)
Turbūt populiariausios piniginės, jos lengvai parsisiunčiamos ir įdiegiamos į kompiuterį. Palaikoma Windows, Linux ir Mac operacinės sistemos. PC piniginės yra gana saugios ,kadangi galima naudotis tik kompiuteryje kurioje įdiegta piniginė. Minusas tas, jog kompiuteris turi būti tinkamai prižiūrėtas, naudoti patikimą antivirusinę programinę įrangą, tam kad kriptovaliuta būtų saugi.

Online

Internetinės piniginės / Online wallets
Veikia debesų kompiuterijos principu ir yra lengviausiai sukūriamos vartotojui. Vienose reikia tik el. pašto ir slaptažodžio, o kitur reikalauja paso kopijos. Pliusai: piniginė negali būti pamesta (galima susigražinti), yra pasiekiama iš betkur internetu. Įmonės ,teikiančios internetinės piniginės paslaugas, dažniausiai naudoja serverius ,kurie yra žymiai saugesni nei paprasto vartotojo kompiuteris.

Smartphone

Išmaniosios piniginės / smartphone wallets
Panašios į kompiuterines pinigines tik veikiančios išmaniuosiuose įrenginiuose kaip telefone ar planšetėje. Android ir iOS dalijasi tais pačiais pliusais ir minusais kaip kompiuterinės piniginės. Smarphone piniginės yra lengviau naudojamos nei PC piniginės, galima nuskanuoti piniginės QR adresą. Minusas: Pamesti telefoną, nes kas turi telefoną, turės ir prieigą prie piniginės.

Hardware

Hardware įrenginiai / Hardware wallets
Tai specialūs USB įrenginiai skirti laikyti tam tikrą kriptovaliutą. Pliusai: papildoma sauguma, naudotojas gali įjungti hardware įrenginį į kompiuterio USB, padaryti pavedimą ir atsijungti. Didžiausias minusas, kad pametus įrenginį bus prarasta visa piniginė. Hardware wallet gamintoja Ledger siūlo galimybę atstatyti duomenis praradimo atveju. Bet tam reikia nuolatos daryti atsarginę kopiją.

Popierinė

Popierinė piniginė / Paper wallets
Popierinės piniginės naudojamos atsispausdinus viešą raktą ant popieriaus. Tai saugus metodas, bet tuo pačiu ir pats sudėtingiausias. Kad veiktų šis būdas reikalinga betkokia piniginė iš nurodytų anksčiau. Tada ant popieriaus atsispausdinti viešą raktą (public key), dažniausiai tai būna QR kodo pavidalu lengvesniam nuskanavimui. Ir šis būdas veikia tik norint gauti kriptovaliutą, norėdami pervesti kitam žmogui, turėsite naudoti PC, Smartphone arba hardware.

Kripto Piniginės Popierinė piniginė

Ledger Nano S

0Shares
566
Ankstesnis straipsnisBankera ICO pritraukė daugiau nei 100 milijonų eurų inveticijų
Sekantis straipsnisBitcoin kaina išaugo dėl padidėjusios paklausos Korėjoje