Telegram sudrebino kriptovaliutų pasaulį su antru sėkmingu Pre-ICO
6Shares

Telegram sudrebino kriptovaliutos pasaulį su antru sėkmingu ICO ir per du etapus surinko stulbinamą 1.7 mlrd. JAV dolerių sumą. Telegram ICO tapo daugiausiai investicijų pritraukęs ICO. Vasario viduryje pirmame etape surinko 850 mln. JAV dolerių. Investuotojai atrodo tiki Telegram ICO nors Bitcoin kaina 2018 metų pirmąjį ketvirtį vis krito.

Telegram, saugi žinučių siuntimo tarnyba, pasiruošusi sukurti pirmąją masinės rinkos kriptovaliutą, sukurdama kelią užtikrinantį greitį ir iš esmės išplėstą multi-blockchain architektūrą.

Nors Telegram atrodo kaip WhatsApp, skirtumas tarp Telegram ir WhatsApp yra griežta privatumo apsauga, kurios pagalba vartotojai gali kalbėtis slaptais pokalbiais. Programa buvo paleista 2013 metais, o 2018 m. jau gali pasigirti 180 milijonų vartotojų. Telegram taip pat palaiko didesnes grupes iki ( 10 000 ) vartotojų ir sukuria funkcionalią platformą, kuri palaiko tinklapių API.

Pre-ICO kampanija

Telegram – gerai žinoma šifruotoji pranešimų siuntimo programa, naudojama pranešimams ir medijos failams keistis, sukėlė daug dėmesio 2017 m. dėl greito reagavimo, pagiriamo saugumo ir paprastos vartotojo sąsajos. Vėliau nusprendė pradėti savo blockchain šifravimo platformą ir su ja susijusią kriptovaliutą. Pradinė platforma bus vadinama TON (Telegram Open Network), kurios valiuta bus “grams”.

2018 m. Vasario mėn. Telegram pirmajame ICO etape ptirtraukė 850 milijonų JAV dolerių sumą, nors siekė 1,2 milijardo dolerių. Vėliau tą patį mėnesį pritraukė dar 850 milijonų JAV dolerių per antrąjį pre-ICO išpardavimą ir iš viso Telegram ICO pritraukė 1,7 mlrd. JAV dolerių.

Iki šiol pritraukta suma yra 2018 m. didžiausia kokios sulaukė ICO. Vis dėlto didžiulė Telegram sėkmė, atrodo yra glaudžiai susijusi su informacija gauta iš nutekančių šaltinių. Kaip rodo dokumentai iš Vertybinių popierių ir biržos komisijos, Telegram teigia, kad papildomi 850 mln. JAV dolerių buvo gauti iš 94 investuotojų.

2017 m. pabaigoje buvo pranešimų, kad Telegram siekė 2018 m. įvesti kokį nors ICO. Vėliau pranešimai apie jo planus prasidėjo, o “Telegram Open Network” (TON) techninės ambicijos buvo didelės. Taip pat buvo pažadai dėl super greitų mokėjimų ir mikromokėjimus, naudojant mobiliuosius įrenginius, su nereikšmingais mokesčiais už sandorius.

Tačiau Telegram komanda ketina panaudoti lėšas TON plėtrai, kuri yra ambicinga blockchain platforma, skirta decentralizuoti įvairius skaitmeninės komunikacijos aspektus, kurie gali būti nuo failų dalijimosi iki naršymo operacijų. Lėšos taip pat bus naudojamos Telegram Messenger vystymui ir priežiūrai.

Privalumai ir trūkumai

Matydami sėkmingą Telegram pre-ICO kai kuriems žmonėms kyla klausimų, nes Telegram dar turi įdarbinti komandą, sukūrti platformą reikalinga TON monetos paleidimui. Vieni šneka, kad tai tik dūmai ir dulkės, kitiems atrodo jog tai puiki proga investuoti į platformą kuri siūlo komunikaciją ir prekybą. Žemiau yra keletas privalumų ir trūkumų investuoti į Telegram ICO.

Privalumai

  • Telegrama laikoma viena populiariausių šifruotų pranešimų platformų, kurią aktyviai naudoja apie 200 mln. Nors yra žymiai mažesnė už “Facebook” ar “WhatsApp”, pasak “ICO Whitelists”, 99% ICOs naudoja “Telegram”, kad galėtų bendrauti su potencialiais investuotojais. Todėl tai yra dažniausiai naudojama pranešimų programa kriptovaliutos erdvėje.
  • Platformos kriptovaliuta – TON, gali būti naudojama tikriems sandoriams, tokiu būdu leidžiant vartotojams ir įmonėms gauti mokėjimus visame pasaulyje. Tai skiriasi nuo Bitcoin, kuris susiduria su kainų nepastovumu, dideliais mokesčiais ir kitais sunkumais. Dėl šių priežasčių BTC šiuo metu daugiausia naudojama kaip skaitmeninio turtas.
  • Telegram įkūrėjai, Pavelas ir Nikolajus Durovas, yra du broliai verslininkai. 2006 m. spalio mėn. sukūrė VKontakte (VK) kuris yra didžiausias Rusijos socialinis tinklas. 2014 m. “Mail.RU” įsigijo “VK”,kuri įvertino kompaniją 3 mlrd. JAV dolerių. Jų sėkmė kituose projektuose rodo jų gebėjimą spręsti kliūtis ir maksimaliai padidinti galimybes.
  • Telegram ICO turi likvidumo statusą. Gyventojai gaus žetonus 2018 m. Gruodžio mėn. Jie bus užblokuoti nuo 3 iki 18 mėnesių. Net ir ilgiausio intervalo pabaigoje investuotojai gali likviduoti savo akcijas žymiai anksčiau nei įprastos rizikos investicijos. Likvidumo statusas taip pat leido tam tikriems investuotojams paspartinti savo ICO paskirstymą ir taip įgyti procesą.

Trūkumai

  • Kritikams kelia klausimą dėl lėšų surinkimo. Per labai trumpą laiką Telegram ICO sugebėjo pritraukti 1,7 mlrd. dolerių per du pre-ICO etapus. Tai neįtikėtinai greita, palyginti su didelėmis sparčiai augančiomis vartotojų pramonės šakomis, tokiomis kaip “Facebook”, kuri per septynerius metus pritraukė 1 mlrd. JAV dolerių, o Uber – penkerius metus. Telegram monetos atsiradimas yra netikėtas, kaip “Filecoin” (kuris pritraukė 257 milijonus dolerių) ir “Tezos” (kuris pritraukė 232 milijonus dolerių). Kritikai mano, kad “Telegram” lėšų surinkimo dydis yra visiškai nereikalingas.
  • Kita priežastis, kodėl kritikai reikalauja atsargumo, yra tai, kad Telegramų platforma turi ribota kriptovaliutos patirtį. “Telegram” įkūrėjai yra įgiję socialinių / pranešimų patirties, tačiau jie turi mažai patirties kurdami blockchain platformas arba neturi jokios patirties išvis. Kaip matyti “LinkedIn” tinklapyje, nė vienas “Telegram” darbuotojas neturi jokios patirties susijusios su blockhain technologija.
  • Praėjusiais metais buvo pranešta, kad 2017 m. Telegram išleido 70 milijonų JAV dolerių serverių išlaidoms, saugumui, naudotojų patikrinimams ir darbuotojų atlyginimams. Šis skaičius didės, nes komanda didės ir atsiras naują blockchain platforma. Pagal “whitepaper”, kompanija planuoja išleisti 620 milijonų JAV dolerių per ateinančius ketverius metus. Jei nėra planų generuoti pajamas ir išlaidos toliau didės, bankrotas gali būti neišvengiamas, arba jie gali būti priversti pritraukti kapitalą netinkamais būdais.

Tačiau Telegram nėra pirmoji pranešimų siuntimo platforma su savo kriptovaliutos monetomis. “Kik” ir “YouNow” (Rize) buvo kitos žinučių siuntimo platformos, kurios išleido savo kriptovaliutą. “Kik”, momentinių pranešimų platforma buvo įkurta 2009 m., pritraukė 200 mln. JAV dolerių iš rizikos kapitalo, o savo ICO 2017 m. sulaukė 98 mln JAV dolerių su savo kriptovaliuta KIN. Kaip ir TON, “Kin” gali būti naudojamas pavedimams programoje. “TechCrunch” duomenimis, “Kik” 2017 metais turėjo maždaug 15 milijonų vartotojų, kai “Telegram” tuo metu 100 milijonų vartotojų.

6Shares