0Shares

Sudarytas kriptovaliutų keityklų reitingas yra skirtas lietuviams ar Europos sąjungoje gyvenantiems asmenims. Jeigu jau pradėjote domėtis ir ketinate įsigyti Bitcoin ar kitą kriptovaliutą, tuomet dažniausiu atveju Jūs norėsite tai padaryti su eurais, kuriuos turite savo banko sąskaitoje. Kai kurios pasaulinės keityklos nepriima įnašų grynais pinigais, tad norint pradėti, reikia rasti geriausią keityklą, kuri priima eurus ir už juos galite nusipirkti Bitcoin ar kitą kriptovaliutą.

KeityklaValiutaAprašymasMokesčiai
Binance

Japonija
KriptovaliutosBinance - yra viena populiariausių ir sparčiausiai užaugusių per 2017 metus kriptovaliutų keityklų. Binance įkurėjas, 2018 metais atsidūrė ant forbes žurnalo viršelio. Pati keitykla turi daug egzotinių valiutų, vartotojų bazė sparčiai auga dėl labai geros marketingo strategijos. Yra gana patikima, bet turi bėdų dėl stabdymo.0.1% (M, T)
Binance mokesčiai
Bitfinex

Hong Kong
Eurai (SEPA)
JAV Doleriai
Bitfinex - turi itin patogią kriptovaliutų prekybos platformą, ji yra didžiausia keitykla, todėl jeigu net ir neprekiaujate čia, patogu žiūrėti kriptovaliutų kryptį. Reikia pamintėti, kad 2016 metais ši keitykla buvo apvogta, buvo pavogta apie $70 mln., nuo tada keitykla atsisakė kriptovaliutų išgryninimo JAV doleriais. Bitfinex turi daug skirtingų kriptovaliutų, kurias galite nusipirkti ir parduoti.0.1% (M)
0.2% (T)
Bitfinex mokesčiai
Poloniex

JAV
KriptovaliutosPoloniex - taip pat priklauso populiariųjų keityklų sąrašui, bet taip pat turi problemų su stabdymu, kartais stebuklingai nepersiveda kriptovaliutos, kažkas nutinka, neaišku kas. Nepriima įnešimų fiat valiuta (eurais, doleriais), galima prekiauti tik kriptovaliutomis. Mažiau lūžinėja negu Kraken. Turi taip pat nemažai egzotinių kriptovaliutų. Venkite šios keityklos jeigu manote, kad gali reikėti pagalbos iš supporto, yra atvejų, kai į klausimus neatsako po 2-3 mėn., o pinigai būna kažkur dingę.0.15% (M)
0.25% (T)
Poloniex mokesčiai
Cex.io

Ukraina
Eurai (SEPA)
JAV Doleriai
Cex.io - yra ukrainiečių kriptovaliutų keitykla, kuri siūlo galimybę įsigyti kriptovaliutas tiek eurais, tiek JAV doleriais.0.16% (M)
0.25% (T)
Cex.io mokesčiai
Bitpanda

Austrija
Eurai (SEPA)Bitpanda - yra europietiška kriptovaliutų keitykla. Turi galimybę įnešti eurus. Pagrindinė būstinė yra Vienoje (Austrijoje).Mokesčiai skiriasi priklausomai nuo kriptovaliutos.
Bitstamp

Liuksemburgas, Slovėnija, UK, JAV
Eurai (SEPA)
JAV Doleriai
Bitstamp - patogi, moderni, turi šiek tiek trūkumų, tačiau nelūžinėja ir didžiausias privalumas, kad priima eurus SEPA pavedimu per Slovėnijoje veikiantį banką. Kiek teko pastebėti, tai kriptovaliutų kainos čia yra šiek tiek didesnės, bet nesudaro esminio skirtumo, nes tai vienur, tai kitur jos šiek tiek didesnės ir keičiasi.0.25% (M, T)
Bitstamp mokesčiai
Spectrocoin

Lietuva
Eurai (SEPA)
JAV doleriai

+ daug kitų valiutų
Spectrocoin - nelabai yra birža. Pateko į šį sąrašą, nes yra lietuvių kompanija ir leidžia atsiskaityti įvairiomis valiutomis. Kai perki kriptovaliutą, perki ne kaip biržoje, t.y. nematai kiek, kaip ir kodėl keičiasi kaina, kiek stovi eilėje pirkėjų ir pardavėjų. Ši keitykla skirta tiesiog išsikeisti kriptovaliutą, bet ne prekiauti jomis.Spectrocoin mokesčiai
Kraken

JAV
Eurai (SEPA)
JAV Doleriai
Kraken - yra kone populiariausia keitykla tarp lietuvių, ir jau lyg nebelūžinėja ir greitai veikia. Buvo didelių problemų dėl lūžinėjimo, o kai atnaujino serverius, keitykla neveikė net keletą dienų. Bet bėdos lyg ir praeityje, tiesa dar vis išjungtos kelios esminių prekybai funkcijų. Tačiau pati keitykla yra aukštai įvertinta, nes turi daug kriptovaliutų ir jas galima pirkti su eurais.0.16% (M)
0.26% (T)
Kraken mokesčiai
Bitmarket

Lietuva
Eurai (SEPA)Bitmarket - priklauso Mistertango ir Greitai.lt savininkams. Pati platforma gana populiari, bet taip pat nėra tokia jau birža, jeigu lygintumėm su užsienio jau išvardintomis. Pateko į šį sąrašą, nes yra lietuvių ir joje galima nusipirkti Bitcoinų. Prekiauti biržoje ši keitykla netinkama, tinkama tik nusipirkti ilgalaikei investicijai neturint laiko domėtis kas vyksta užsienyje.Įskaitymo mokestis: 0.5% (min. 0.005 BTC)
Bittrex

JAV
KriptovaliutosBittrex - tikrai labai patogi platforma. Neseniai taip pat atsisakė įnešimų ir gryninimų fiat valiuta (eurais, doleriais). Nėra pati didžiausia, bet per apkrovimus nelūžta ir prekiaujant galima pasinaudoti, nes kaina šiek tiek atsilieka nuo Bitfinex.0.25% (M,T)
Bittrex mokesčiai
Bitflyer

Japonija, Europa
Eurai (SEPA)Bitflyer - Japonijos didžiausia kriptovaliutų keitykla. Gana moderni ir patogi. Atsidarė savo filialą Liuksemburge ir priima įnašus eurais. Minusas, kad už eurus galima pirkti tik Bitcoin. Startavo galingai, jeigu įves daugiau kriptovaliutų - bus viena iš lyderių.Bitflyer mokesčiai
0Shares