Kur pirkti, parduoti ar laikyti kriptovaliutą?

kur pirkti kriptovaliutas
0Shares

Jei jau susikūrėte piniginę (wallet) įsigyti bitcoinų nėra sudėtinga. Kaip ir su įprastomis valiutomis, bitcoinų ar kitą kriptovaliutą galima įsigyti iš keityklų už EUR.

Kur pirkti Bitcoin? Keityklos lietuvių kalba:

SpectroCoin – 2013 metais lietuvių įkūrta kompanija. Įkūrėjai: Vytautus Karalevičius, Justas Dobiliauskas ir Mantas Mockevičius. Pinigus galima įdėti kredito kortele, bankiniu pavedimu arba grynaisiais foxbox terminale. Išsigryninti kriptovaliutą galima tiesiai į savo banko kortelę. SpectroCoin keitykloje galima įsigyti ne tik Bitcoin, bet ir Ethereum, DASH, XEM.

  • Keičiant dideles pinigų sumas, keitimo mokesčiai yra gana didoki.
  • Paskutiniu metu internete daug neigiamu atsiliepimų dėl klientų aptarnavimo

Susijęs vaizdas

Bitmarket – Galimas atsiskaitymas EUR. Reikalinga mistertango sąskaita. Bitmarket ima fiksuotą įnešimo/išėmimo mokestį – 0.5% (min. 0.005 BTC!).

Kur pirkti/parduoti kriptovaliutą? Užsienio keityklos:

Binance – atsiskaitymas tik kriptovaliuta. Daug kriptovaliutų (BTC, ETH, LTC, IOTA ir kt). Nedideli mokesčiai. Populiariausia Kinijos keitykla. Daugiau apie keityklą rasite perskaitę Binance apžvalga.

Poloniex – 2015 metais atidaryta kriptovaliutų keitykla JAV. Mokesčiai – (0.15% (M) / 0.25% (T)). Gera apsauga ir patogus valdymas. Galima atsiskaityti tik kriptovaliuta.

Revolut – Moderni labai populiarėjanti platforma (nemokama Mastercard kortelė ir Apps). Galimybę pirkti Bitcoin (Ethereum ,Litecoin) klientams suteikta tik nuo 2017.12.07. Kad aktyvuoti šią galimybę, reikia pakviesti 3 draugus arba tapti Premium nariu (€6.99/mėn, pirmas mėnuo nemokamai). Už kriptovaliutų keitimą „Revolut“ taiko 1,5% komisinį mokestį be kitų papildomų mokesčių.

Kraken – Labai populiari keitykla lietuvių tarpe. Galimas atsiskaitymas EUR, USD.  Ši platforma taiko palyginus tikrai mažus mokesčius (0.16% (M) / 0.26% (T)). Sepa pavedimas iš LT banko į Kraken paprastai keliauja vieną darbo dieną. Šioje keitykloje galima ne tik pirkti, bet ir parduoti kriptovaliutas.

  • Paskutiniu metu lėtai arba “lūžta” tinklapis.
  • Ilgas tapatybės patvirtinimo laikas.

Bitstamp – Galimas atsiskaitymas EUR, USD. Privalumas, kad priima eurus SEPA pavedimu, kuris paprastai būna atliktas per naktį. Galima įsigyti BTC, ETH, LTC, XRP. Patogi ir moderni platforma.

  • Ilgai tvirtina naujus narius.

Bitfinex – Galimas atsiskaitymas USD. Didžiausia keitykla, galima įsigyti virš 30 rūšių kriptovaliutų (BTC, ETH, LTC, IOTA ir kt). Labai patogi sistema, daug funkcijų. Bankinio pavedimo įnešimo mokestis 0.1%, minimum $20 (nemokamas įnešimas kriptovaliutomis). Bitfinex mokesčiai. Kiek sudėtingesnis tapatybės patvirtinimas. Bet šiaip, labai gera platforma, norintiems rimčiau prekiauti kriptovaliutomis. Nuo 2017.12.19 nauji nariai priimami tik su pakvietimais.

Cex.io – Galimas atsiskaitymas USD, EUR, GBP ir RUB. Priima eurus SEPA pavedimu ir netgi nemokamai, tačiau tai gali užtrukti iki 1-3 darbo dienų. Negalima įsigyti labai mažai kriptovaliutos (minimaliai perkama 0.01 BTC), kas reiškia, kad negalima operuoti smulkesne nei ~$100 suma. Pervedimo į Bitcoin piniginę mokestis 0.001 BTC.

Bittrex – atsiskaitymas tik kriptovaliuta. Labai patogi platforma.

Localbitcoins – Vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų nusipirkti tik Bitcoin. Jei nedomina prekiavimas, kitos valiutos ir pan. Čia įvedus norimą sumą, savo šalį ir pageidaujamą apmokėjimo būdą (pvz. grynais ar SEPA pavedimu) parodys visus atitikusius pardavėjus.

Coinify – bendradarbiauja su Blockchain wallet, patogu susikūrus piniginę iškart tvirtinti tapatybę ir pirkti Bitcoin. Įnešimas bankiniu pavedimu kainuoja 0,25% ir trunka 2-3 darbo dienas, o kreditine kortele 3%, bet pinigai įkrenta labai greitai.

Norint nusipirkti Bitcoinų pigiausiai, reikia atsižvelgti į šiuos mokesčius:

  • Pavedimo kaina (pvz. kiek kainuoja pavedimas iš lietuviškos sąskaitos į keityklą);
  • Bitcoin kaina (jos skirtingos skirtingose keityklose);
  • Transakcijos į piniginę kaina.
0Shares